spot_img

Akcja charytatywna dla bezdomnych

W tradycje wielkanocne wpisuje się już Niedziela Palmowa. Jest to najwyraźniejszy sygnał zbliżającej się Wielkanocy. Uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy obchodzi się w Polsce od średniowiecza. Niestety, w tym roku rodziny będą świętować w domach. Dlatego wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom ludzi.

Mieliśmy do dyspozycji kilkaset wielkanocnych ozdób świątecznych (koszyczki z pisankami, zajączki wykonane z drewna itp.). Wszystkie one zostały zrobione ręcznie przez wolontariuszy i siostry, i były przeznaczone na kiermasze świąteczne, które – z wiadomych przyczyn – nie odbyły się w 2020 r. Zachęcamy zatem do wsparcia sióstr przez naszą akcję. Aby otrzymać te dary, jeżeli jeszcze posiadamy w magazynie, wystarczy przekazać darowiznę tytułem „darowizna” i wysłać e-mail do naszej Fundacji z pełnym adresem. Wyślemy je tak szybko, jak to możliwe.

Darowizna za te ozdoby przeznaczona jest na żywność dla bezdomnych i biednych. Wobec zaistniałej sytuacji spowodowanej przez epidemię COVID-19, parafie, które dotychczas pomagały nam, nie mogą udzielić wsparcia. Dlatego też przekazano Maronickiej Fundacji Misyjnej tylko 400 ozdób świątecznych z prośbą, abyśmy mogli wesprzeć tę piękną inicjatywę i utrzymać dalej działanie jadłodajni przy ul. św. Józefa we Wrocławiu.

Oprócz tej akcji w naszej siedzibie jest rozdawanych 140 obiadów dziennie dla bezdomnych. Siostry Elżbietanki, które prowadzą jadłodajnię dla potrzebujących w związku z zaostrzonymi środkami bezpieczeństwa potrzebują jedzenia i butelek plastikowych. W butelkach potrzebujący otrzymują ciepłą herbatę a w słoikach ciepłą zupę.

Wszystkim zaangażowanym w to dzieło serdecznie dziękujemy za dar serca!

Akcja zakończona.
Wspólnymi siłami udało się zgromadzić ponad 23 548,23 zł na ten cel.

Wsparcie dla sióstr nadal trwa! Aby przyczynić się do tego, wesprzyj Fundację wpłacając dowolną kwotę na ten cel na dedykowane konto:
pt. „Wsparcie dla Bezdomnych we Wrocławiu”
24 1090 2398 0000 0001 4374 0249
Bank Santander

lub do konto Fundacji Siostry „DOBROCZYNNOŚCI
pt. „Wsparcie dla Bezdomnych we Wrocławiu”
47 1240 1994 1111 0010 1241 8937
PKO S.A. I O/Wrocław

 

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Zamów online przez nasz formularz - spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img
- Wesprzyj nas -spot_img

Wiadomości