“Liban jest częścią Ziemi Świętej; wyjazd do Libanu jest misją każdego chrześcijanina” – powiedział kiedyś Jan Paweł II.
Aby uczynić Podróż do historii biblijnej, nie ma takiego miejsca jak Liban – kraina bursztynu i kadzidełka; kraina mleka i miodu, tak jak śpiewane w chwalebnych hymnach biblijnych.
Jest to ziemia majestatycznych cedrów wysłanych przez króla Hirama z Tyru i wybranych przez króla Salomona do budowy świątyni w Jerozolimie.
Jest to ziemia Baala i bogów Fenicjan.
Jest to ziemia Byblosa, gdzie Fenicjanie stworzyli alfabet.
Jest to ziemia rzymskich świątyń Bachusa i Jowisza w Baalbecku.
Jest to ziemia uświęcona śladami Chrystusa, który przemierzał ją od Tyru do Sydonu, przechodząc obok Kany, gdzie uczestniczył w ślubie.
Jest to duchowa ziemia wspólnoty Maronitów, schronienie prześladowanych Kościołów Wschodnich i bezpieczna przystań dla uciskanych sekt muzułmańskich.
Jest to święta ziemia, po której nasz Pan głosił kazania i dokonał pierwszego cudu. W Tyrze można wyobrazić sobie Chrystusa, jak głosił do tłumów.
W Byblos, można spojrzeć na morze z samego wybrzeża, gdzie święty Paweł wyruszył w rejs do Rzymu, aby głosić ewangelię. W Annaya możesz odwiedzić grób honorowego ciała św. Charbela lub odwiedzić Bqaa Kafra, jego miejsce urodzenia i modlić się wśród pielgrzymów.

Możesz odbyć pielgrzymkę do Świętej Doliny Kadiszy wypełnionej prehistorycznymi jaskiniami i schroniskami skalnymi różnych wspólnot chrześcijańskich, głównie maronitów.
W Libanie można spotkać pustelnika libańskiego zakonu mnichów lub greckiego prawosławnego, melkitnego, syryjskiego, ormiańskiego, koptyjskiego lub chaldejskiego kapłana. Można też spotkać pastora protestanckiego i modlić się z jednym z nich w jednym z wielu sanktuariów.
W całym Libanie przeżyjesz wspaniałe chwile z przeszłości, stojąc na starożytnych miejscach niegdyś kwitnących imperiów, które odcisnęły swoje piętno na tej ziemi. Kananejczycy, Fenicjanie, Grecy, Rzymianie, Bizantyjczycy, Arabowie, Krzyżowcy i Turcy byli obecni na tej ziemi.
Przyjdź i zobacz blask starożytnego Libanu, czy to w odpowiedzi na religijnego pielgrzyma, urlopowicza, archeologa, sportowca, czy poszukiwacza przygód.
Specjalne wezwanie skierowane jest do młodych ludzi libańskiego pochodzenia, którzy nigdy nie odwiedzili Libanu i niewiele wiedzą o jego historii. Przyjdź i spełnij swoje pragnienie, aby dowiedzieć się więcej na temat ziemi Twoich odważnych przodków, tych pionierów libańskich emigrantów, którzy podróżowali po czterech zakątkach świata, którzy doskonale radzili sobie we wszystkich dziedzinach życia i byli źródłem wielkiej dumy dla ludzi w Libanie.
Odwiedzając ziemię Cedrów, ziemię Gibrana Khalila Gibrana, będziesz wracał do początków cywilizacji. Każdy z Was znajdzie część swojego dziedzictwa wyrytego w skale lub ukrytego wśród ruin, które przylegają do zielonych zboczy wspaniałych gór.
Przyjedź raz w życiu odkryć unikalną żywą tradycję, jaką jest Liban – splendory jego starożytnej przeszłości oraz wygody i przyjemności współczesności.
Liban może być małym krajem, ale obejmuje cały świat swoim uniwersalnym przesłaniem miłości i tolerancji, jako żywy model współżycia dla całej ludzkości. Przyjedź do Libanu i daj jego mieszkańcom możliwość przyjęcia cię z otwartymi ramionami i sercem.