spot_img

Olej Świętego Szarbela

Olej Świętego Szarbela

Po pogrzebie o. Szarbela z jego grobu promieniowało niewytłumaczalne światło. Zjawisko to trwało 45 dni i nocy. Z obawy przed profanacją grobu, postanowiono przenieść trumnę z ciałem zmarłego do klasztoru. W czasie przenosin odkryto, że ciało o. Szarbela nie było zesztywniałe jak to dzieje się po śmierci, lecz wiotkie jak za życia.

Z ciała emanował też miły zapach oraz wydobywał się płyn ustrojowy z krwią. W dniu 24.07.1927 r. ciało włożono do metalowej trumny i zamknięto w marmurowym grobowcu. Cały czas jednak z ciała wydobywał się płyny ustrojowe z krwią. W roku 1950 wydano kolejne polecenie komisyjnej ekshumacji z uwagi na przecieki płynów z marmurowego sarkofagu.

W obecności ekspertów, stwierdzono brak stężenia pośmiertnego – ciało wyglądało tak jak w chwili śmierci. W dniu 07.08.1952r. ma miejsce ostatnia ekshumacja. Ciało zmarłego zachowywało się jak poprzednio. Płyn ustrojowy wydobywał się nieprzerwanie do 1965 r. – roku, w którym dokonała się beatyfikacja o. Szarbela.

Jak otrzymać?

Olej Świętego Szarbela jest pobłogosławiony relikwiarzem pierwszego stopnia świętego w trakcie właściwego nabożeństwo w obrządku maronickim. Olej dotyka kości świętego Szarbela i jest relikwię drugiego stopnia. Relikwie można otrzymać tylko pisząc do Annaya. Zapewniamy, iż każdą wiadomość jest odczytywana, ponieważ wszelka korespondencja z Polski do Sanktuarium Świętego Szarbela w Annai odbywa się za pośrednictwem Maronickiej Fundacji Misyjnej.

Email z prośbą należy wysłać: info@saintcharbel.com
Więcej informacji: Strona Sanktuarium Św. Szarbela w Libanie

Zachowując Kan. 1190 Kodeksu Prawa Kanonicznego przypominamy, że relikwie nie podlegają opłacie i dzielimy się nimi jako Bożym darem. Wierni mają to dostać za darmo a udzielania się należy bezwzględnie usuwać wszelkie pozory transakcji lub handlu. Jednak przygotowanie relikwii wiąże się z pewnymi wydatkami. Uprzejmie prosimy po otrzymaniu olej o dobrowolną ofiarę na pokrycie kosztów przesyłki i innych materiałów.

Przykładowa treść maila:
Praised be Jesus Christ,
Please father, could you be kind to send me some of the miraculous Oil of St. Charbel?
May God Bless you!
Thank You.
Podpis + Adres (imię i nazwisko, ulica, miasto, kod pocztowy, kraj)

WAŻNE: Prosimy nie zapomnieć o przesłaniu pełnego adresu wraz z kodem pocztowym.

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Zamów online przez nasz formularz - spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img
- Wesprzyj nas -spot_img

Wiadomości