spot_img

Olej Świętego Szarbela

Olej Świętego Szarbela

Po pogrzebie o. Szarbela z jego grobu promieniowało niewytłumaczalne światło. Zjawisko to trwało 45 dni i nocy. Z obawy przed profanacją grobu, postanowiono przenieść trumnę z ciałem zmarłego do klasztoru. W czasie przenosin odkryto, że ciało o. Szarbela nie było zesztywniałe jak to dzieje się po śmierci, lecz wiotkie jak za życia.

Z ciała emanował też miły zapach oraz wydobywał się płyn ustrojowy z krwią. W dniu 24.07.1927 r. ciało włożono do metalowej trumny i zamknięto w marmurowym grobowcu. Cały czas jednak z ciała wydobywał się płyny ustrojowe z krwią. W roku 1950 wydano kolejne polecenie komisyjnej ekshumacji z uwagi na przecieki płynów z marmurowego sarkofagu.

W obecności ekspertów, stwierdzono brak stężenia pośmiertnego – ciało wyglądało tak jak w chwili śmierci. W dniu 07.08.1952r. ma miejsce ostatnia ekshumacja. Ciało zmarłego zachowywało się jak poprzednio. Płyn ustrojowy wydobywał się nieprzerwanie do 1965 r. – roku, w którym dokonała się beatyfikacja o. Szarbela.

Jak otrzymać?

Olej Świętego Szarbela jest pobłogosławiony relikwiarzem pierwszego stopnia świętego w trakcie właściwego nabożeństwo w obrządku maronickim. Olej dotyka kości świętego Szarbela i jest relikwię drugiego stopnia. Relikwie można otrzymać tylko pisząc do Annaya. Zapewniamy, iż każdą wiadomość jest odczytywana, ponieważ wszelka korespondencja z Polski do Sanktuarium Świętego Szarbela w Annai w latach 2013-2023 odbywała się za pośrednictwem Maronickiej Fundacji Misyjnej.

Email z prośbą należy wysłać: info@saintcharbel.com
Więcej informacji: Strona Sanktuarium Św. Szarbela w Libanie

Zachowując Kan. 1190 Kodeksu Prawa Kanonicznego przypominamy, że relikwie nie podlegają opłacie i dzielimy się nimi jako Bożym darem. Wierni mają to dostać za darmo a udzielania się należy bezwzględnie usuwać wszelkie pozory transakcji lub handlu. Jednak przygotowanie relikwii wiąże się z pewnymi wydatkami. Uprzejmie prosimy po otrzymaniu olej o dobrowolną ofiarę na pokrycie kosztów przesyłki i innych materiałów.

Jeśli chcą Państwo wysłać wiadomość z prośbą o olej, można ją wysłać w poniższym formularzu:

Wyślij swoje zamówienie

  • WAŻNE: Prosimy nie zapomnieć o przesłaniu pełnego adresu wraz z kodem pocztowym. (imię i nazwisko, ulica, miasto, kod pocztowy, kraj)

WAŻNE: Prosimy nie zapomnieć o przesłaniu pełnego adresu wraz z kodem pocztowym.

Przykładowa treść maila:
Praised be Jesus Christ,
Please father, could you be kind to send me some of the miraculous Oil of St. Charbel?
May God Bless you!
Thank You.
Podpis oraz Pełny adres (imię i nazwisko, ulica, miasto, kod pocztowy, kraj)

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Zamów online przez nasz formularz - spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img
- Wesprzyj nas -spot_img

Wiadomości