spot_img

Komunikat w sprawie grup czcicieli św. Szarbela

W nawiązaniu do komunikatu Komisji Nauki i Wiary KEP w sprawie kultu św. Szarbela z dnia 6 lipca 2020r., ks Biskup Andrzej Siemieniewski jako przewodniczący Maronickiej Fundacji Misyjnej w Polsce zachęca wszystkich wiernych Kościoła rzymskokatolickiego w Polsce uczestniczących w róźnorakich grupach czcicieli św. Szarbela do włączenia się w propozycję duszpasterską, jaką w tym względzie jest wspólnota Rodziny św. Szarbela.

Polska gałąź Rodziny św. Szarbela pozostaje stale w duchowej jedności ze stowarzyszeniem Rodziny św. Szarbela w Libanie, które ma błogosławieństwo patriarchy maronickiego kard. Bszarba Butrosa el-Rai.

Wobec zamętu, jaki pośród czcicieli św. Szarbela w Polsce wprowadziło odejście ks. Jarosława Cieleckiego od Kościoła rzymskokatolickiego, zasadniczą troską pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce jest utrzymanie jedności wszystkich czcicieli św. Szarbela z Kościołem Katolickim.

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Zamów online przez nasz formularz - spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img
- Wesprzyj nas -spot_img

Wiadomości