spot_img

Pomoc dla 3.476 dzieci

“Boże, z pokorą stawiamy się przy Tobie, abyśmy mogli wypełniać Twoją świętą wolę! Niech żadne z Twoich dzieci nie cierpi z powodu braku miłosierdzia wśród nas. Bądź Panie miłosierny i kochający dla wszystkich tych dzieci, jak dobry ojciec!”

Tymi słowami misjonarze Maronickiej Fundacji Misyjnej rozpoczęli dwa tygodnie oficjalnych wizyt z Libanu do Polski , aby podzielić się z ludem Bożym obecną sytuacją w Libanie.

Rozpoczął się początek roku szkolnego, a sytuacja edukacyjna w Libanie pogarsza się. Oto obecna sytuacja w Libanie: Po wybuchu portu w Bejrucie i falach Covida, Liban boryka się już z problemem wewnętrznym związanym z syryjskimi imigrantami, a obecnie pogłębia ten problem najwyższa inflacja w historii tego kraju, który kiedyś był uważany za Paryż Bliskiego Wschodu. To, co jeszcze dwa lata temu było uważane za przyzwoitą pensję, dziś nie osiąga 50 dolarów miesięcznie! Z tego powodu zamykane są szkoły, brakuje leków, dobrzy nauczycieli, lekarzy i fachowcy opuszczają swój kraj, aby szukać przetrwania za granicą. “W świecie europejskim.” Jednak to nie rozwiązuje to sytuacji najbardziej potrzebujących.

Liban, który jest krajem z świetną edukacją oraz z katolicką większością na Bliskim Wschodzie, z kościoła apostolskiego, musi dzisiaj walczyć o to, aby pozostać obecnym we własnym narodzie. Aby obecność chrześcijan mogła być kontynuowana na tej ziemi przesiąkniętej krwią libańskich męczenników katolickich, chcemy wesprzeć miejscową parafię i szkoły katolickie. W ten sposób pomożemy najbardziej potrzebującym rodzinom, a także podarujemy nadzieję, że rodziny katolickie będą mogły nadal dawać swoje świadectwo wiary katolickiej. Bądź częścią tego projektu i pomóż nam utrzymać chrześcijańską obecność w Libanie. Pod naszą opieką znajdują się obecnie następujące szkoły, przedstawione poniżej, z łączną ilością 3.476 dzieci.

W związku z tym Maronicka Fundacja Misyjna, w posłuszeństwie Kościołowi Maronickiemu, wraz z wizytą w Polsce wikariusza generalnego Sayed Talleh, o. Antonio el Feghali, uprzejmie otwiera dla Państwa możliwość uczestniczenia w tym fundamentalnym projekcie, abyśmy mogli pomagać tym, którzy chcą wzrastać po ludzku i duchowo.

Jeśli zechcielibyście nam pomóc, moglibyśmy nie tylko przynieść ulgę tym dzieciom, ale także skutecznie pomóc ich nauczycielom, rodzinom i instytucjom. W ten sposób wspieramy nasze rodziny, aby pozostały w Libanie i nigdy nie emigrowały, ponieważ emigracja zagraża naszej obecności na Bliskim Wschodzie, a tym samym naszej misji niesienia Chrystusa wszystkim narodom.

Z posłuszeństwem i pokorą prosimy o błogosławieństwo i wsparcie od Was dla wszystkich potrzeb, z którymi obecnie borykamy się tu, w Libanie.

Niech Pan zmiłuje się nad nami i nad całym światem!”

Maronicka Fundacja Misyjna
PLN 16 1090 1346 0000 0001 4695 9475
USD 75 1090 2398 0000 0001 4327 1209
z dopiskiem “darowizna na cele statutowe”

Czas na podsumowanie dotychczasowych działań pomocowych w Libanie, prowadzonych w okresie od 17.09.2022 – 30.09.2022 r.:

  • Prace prowadzone są w oparciu o współpracę z Zakonem Maronickim Błogosławionej Maryi Dziewicy.
  • Wspólnymi siłami udało się przekazać 12.630,40 USD (467.324.800,00 LL)

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć
Wpisz własną kwotę
Wpisz swoje email
Wpisz imię i nazwisko

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć
Wpisz własną kwotę
Wpisz swoje email
Wpisz imię i nazwisko

Dziękujemy Wam za wszelki przejaw dobroci i serca. Modlimy się, aby Bóg pobłogosławił i nagrodził wszystkich, którzy pomagają w łagodzeniu bólu cierpiących ludzi, zwłaszcza za pomoc materialną i finansową.

 

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Zamów online przez nasz formularz - spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img
- Wesprzyj nas -spot_img

Wiadomości