Kalkulator Darowizn

Przekazane darowizny będziesz mógł odliczyć od rocznego dochodu, dzięki czemu zapłacisz niższy podatek!

Jak odliczyć darowiznę na rzecz naszej fundacji od podatku? 

Suma darowizn przeznaczonych na rzecz naszej fundacji może stanowić aż do 6% uzyskanego w danym roku dochodu. Sprawdź poniżej oszacowaną kwotę twoich oszczędności:

Darowizny przekazywane na naszą rzecz mogą odliczyć od podatku osoby fizyczne i przedsiębiorstwa rozliczające się według zasad ogólnych – skali podatkowej oraz ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych (przedsiębiorcy, którzy wybrali opodatkowanie podatkiem liniowym lub kartą podatkową nie mogą odliczać darowizn od podatku). Dochód bierzemy z wiersza “Dochód – razem” w danym Picie. W zeznaniu rocznym (PIT-36 lub PIT-37) należy wykazać kwotę przekazanej na naszą rzecz darowizny.

Przysługującą ulgę możemy odliczyć w PIT-O, gdy wypełniamy PIT-37, PIT-36 lub PIT-28. Odpowiednią, wyliczoną z uwzględnieniem limitu, kwotę wpisujemy w poz. PIT_O_011. Dodatkowo musimy wypełnić sekcję “informacja o obdarowanym i darowiźnie”, gdzie w polach od 1 do 9 wpisujemy adres obdarowanego, a w polach 10 i 11 pełną kwotę przekazanej darowizny (bez uwzględnienia limitu). 

*UWAGA: Nasze wyliczenie ma charakter szacunkowy i jego celem jest zwiększenie świadomości na temat mechanizmu odliczenia od dochodu. Ma to zachęcać Polaków do dobroczynności! Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zweryfikować aktualność i poprawność kalkulatora, ale zawiera on kilka koniecznych uproszczeń. Nie ponosimy odpowiedzialności za poprawność zeznań podatkowych wypełnionych na podstawie powyższego szacunku. Jeśli chcesz poznać dokładne wyliczenie, skonsultuj się z księgowym bądź doradcą podatkowym.

Wesprzyj nas!

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć
Wpisz własną kwotę
Wpisz swoje email
Wpisz imię i nazwisko