spot_img

Modlitwy do świętych libańskich

“Boże, Ty Świętego Szarbela, kapłana i pustelnika, porwałeś i zachwyciłeś pięknością swojego Oblicza już tu na ziemi, przez co stał się mocarzem ducha i heroicznym wzorem modlitwy oraz pokuty…” Oto piękne modlitwy do libańskich świętych.

Maronicka Fundacja Misyjna z Wrocławia wraz Wydawnictwem Agape z Poznania właśnie wydały piękny modlitewnik „Modlitwy do świętych libańskich” (św. Szarbela, św. Rafki, św. Ne’metallaha El Hardiniego i bł, Stefana Ne’me El Lehfediego), z przedmową o. Tannousa Nehme OLM, przeora klasztoru w Annai i przełożonego generalnego Zakonu Libańskich Maronitów, oraz bp. Michela Aouna, Przewodniczącego Rady Zgromadzenia Patriarchów i Biskupów Katolickich w Libanie (z częścią poświęconą historii Kościoła Maronickiego).

“W ręce czytelników oddajemy pierwszy modlitewnik, gromadzący wybór modlitw do świętych libańskich: św. Szarbela, św. Rafki, św. Nemetallaha i bł. Stefana.
Niech ten skromny zbiór posłuży do odkrycia i wniknięcia głębiej w duchowość naszych braci z Libanu, Maronitów, którzy przez wieki wierności Ewangelii i Kościołowi zdołali wykształcić unikalny kanon piękna modlitw i liturgii.”
bp Andzrej Siemieniewski

Dostępny w sklepie

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Zamów online przez nasz formularz - spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img
- Wesprzyj nas -spot_img

Wiadomości