spot_img

Modlitwa do Św. Marona

Do prywatnego odmawiania

W imię Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen.

O Duch święty z otwartego nieba, światłość nauki Chrystusa dała Tobie siłę i wytrwałość do przeciwstawienia się niesprzyjającym żywiołom, a Twój przykład daje mi teraz wewnętrzną siłę do opanowania mojej słabości. Najwyższy z pustelników, który jak drzewa ozdobione liśćmi dajesz pocieszający cień, dajesz mi schronienie i orzeźwienie. Gdy stałeś twardo jak cedr, moja chwiejność ustąpiła; gdy wyciągnąłeś ramiona jak wielkie gałęzie, rozluźniam moje napięcie; gdy poczułeś świeży powiew wiatru, otwieram serce na wiatr Bożej miłości.

Nowenna do Świętego Marona

[fusion_tabs design=”classic” layout=”horizontal” justified=”yes” backgroundcolor=”” inactivecolor=”” bordercolor=”” icon=”” icon_position=”” icon_size=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””][fusion_tab title=”I” icon=””]

Pierwszy dzień

Z sercem pełnym nadziei zwracam się do Ciebie, święty Maronie, orędowniku maronitów i wszystkich chrześcijan, którzy starają się abyś rozpalił miłość Boga w ich sercach. Oświecić nasze umysły i poprowadź nas ścieżkami prawości, abyśmy za Twoim wstawiennictwem zasłużyli na to, aby zobaczyć naszego Pana w niebie i chwalili Go razem z tobą na wieki wieków. Amen.

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

[/fusion_tab][fusion_tab title=”II” icon=””]

Dzień drugi

Święty Maronie, wysłuchaj nasze modlitwy i miej współczucie dla naszych bolesnych, zagubionych dusz, które dręczą brzemiona życia.  Ty, który przez całe swoje życie dobrowolnie cierpiałeś z miłości do Boga, zrozumiałeś sens cierpienia duszy i ciała i założyłeś klasztory i obrzędy dla mężczyzn i kobiet, aby żyli  z prawdziwą mądrością prowadzącą do królestwa Bożego.

Amen.

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

[/fusion_tab][fusion_tab title=”III” icon=””]

Dzień trzeci

Ty, który wybrałeś tylko ścieżkę Pana i nie słyszałeś innego wezwania niż Jego wezwanie, wybrałeś życie ascetyczne.  Nie zapomnij o nas, święty Maronie, który jesteś zaszczytny i uwielbiony w obecności Króla Niebieskiego.  My, którzy składamy tobie ofiary z czcią, przyjdź i zamieszkaj w naszych sercach i bądź w nich kwiatem „Bożej miłości”.

Amen.

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

[/fusion_tab][fusion_tab title=”IV” icon=””]

Dzień czwarty

O Podobizno doskonałości,  wzorze naśladowania samotnych ojców, naszego chwalebnego Ojca Marona, który powołałeś czystych apostołów z ostrzeżeniem i głoszeniem, aby walczyli o wiarę prawdziwą i zwracali zagubionych do poznania prawdy.  Błagamy Cię z całą uległością, my, którzy jesteśmy twóimi synami , abyś czerpał dla nas ze źródła naszego współczującego Boga, abyśmy  mogli stać się szczególnym ludem, zazdrosnym o dobre uczynki. Obdarz nas łaską trwania w prawdziwej wierze, dzięki twojemu przemożnemu wstawiennictwu.

Amen.

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

[/fusion_tab][fusion_tab title=”V” icon=””]

Dzień piąty

Za wstawiennictwem świętego Marona, użyj mnie, o Panie, dla stwarzania pokoju. Dlatego umieszczam miłość tam, gdzie jest nienawiść, przebaczenie tam, gdzie jest zniewaga, zjednoczenie, tam gdzie nie ma zgody, wiarę tam, gdzie jest zwątpienie, nadzieję tam, gdzie jest rozpacz, światło tam, gdzie jest ciemność i radość tam, gdzie jest smutek, gdyż przez oddanie i wyrzeczenie się  jest prawe sumienie, przez tolerancję jest przebaczenie a przez śmierć jest zmartwychwstanie do życia wiecznego.

Amen

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

[/fusion_tab][fusion_tab title=”VI” icon=””]

Dzień szósty

Przyjmij Panie, całą moją wolność, zaakceptuj moją wolę, umysł i pamięć.. Wszystko co moje, i wszystko co posiadam, jest darem od Ciebie, więc zwracam to wszystko Tobie i przekazuję Twojej świętej woli, abyś mógł nimi rozporządzać w sposób absolutny.  Udziel mi Twojej miłości i łaski, abym zrezygnował z wszystkiego innego, na wzór św. Marona.
Amen

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

[/fusion_tab][fusion_tab title=”VII” icon=””]

Dzień siódmy

Święty Maronie, módl się za nasze rodziny, towarzysz im swoją dobrocią, chroń je przed wszelkim niebezpieczeństwem, pomóż im w ich potrzebach i daj im łaskę wytrwania za przykładem Świętej Rodziny, aby wiernie służyli w służbie Bogu i Jego miłości na ziemi, oraz błogosławili Go na zawsze w niebie.

Amen.

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

[/fusion_tab][fusion_tab title=”VIII” icon=””]

Dzień ósmy

O Panie nasz, któryś umiłował ludzkość, niechaj ci, którzy spędzili życie w prawdziwej wierze, zamieszkali w domach niebieskich, dostąpią przebaczenia  grzechów i win, ponieważ nikt nie jest uwolniony od grzechów, z wyjątkiem naszego Pana, Boga i Zbawiciela Jezusa Chrystusa , przez którego mamy nadzieję, że otrzymamy miłosierdzie i przebaczenie  grzechów.

Amen.

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

[/fusion_tab][fusion_tab title=”IX” icon=””]

Dzień dziewiąty

O święty Maronie, któryś stał się   światłem wiedzy i mądrości w świętości i przewodnictwie, wstawiaj się za nami przez wszystkie dni naszego życia, ponieważ przyszliśmy do Ciebie z pokorą, prosząc Cię o pomoc.  Bądź naszą ucieczką i schronieniem w udrękach, a pogoń za życiem  przypieczętuj dobrem. Uprość nam z pomocą swej ręki, wielki święty bogaty w łaski, abyśmy za twoim wstawiennictwem otrzymywali łaski, których rozpaczliwie potrzebujemy.
Amen

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

[/fusion_tab][/fusion_tabs]

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Zamów online przez nasz formularz - spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img
- Wesprzyj nas -spot_img

Wiadomości