spot_img

Pielgrzymki do Libanu

المؤسسة المارونیة الإرسالیة في بولندا
نحن ندعوك لزیارة الاماكن المقدسة في لبنان

Zapraszamy do odwiedzenia świętych miejsc w Libanie

Pragniemy poinformować, że przewodnicy naszego biura pielgrzymkowego są jedynymi zarejestrowanymi w Libańskim Ministerstwie Turystyki na język polski!


Święty z Libanu

Pan Bóg wybiera niektórych ludzi, aby w nadzwyczajny sposób przypominali światu o Jego istnieniu, Jego wszechmocnej miłości oraz nieskończonym miłosierdziu. Święty Szarbel Machluf jest jednym z najbardziej znanych świętych na Bliskim Wschodzie. Budzi zachwyt i powszechne zdziwienie z powodu nadzwyczajnych cudów i znaków, które się dokonały za pośrednictwem jego osoby.

Liban Znany jako Szwajcaria Bliskiego Wschodu, Liban jest miejscem, gdzie natura zachwyca na każdym kroku: piękne plaże i wybrzeża, zielone góry i doliny, jaskinie z podziemnymi rzekami. Dlatego psalmy śpiewają o pięknie tej ziemi i dziś jej cuda zaliczane są do 7 Nowych Cudów Świata. Podróżując po Libanie, nasza wyobraźnia rozkoszuje się urozmaiconym krajobrazem, gdzie Libańczycy, którzy uważają się za następców Fenicjan, witają nas z całą swoją sympatią. Wraz z ciągłym rozwojem, turystyka staje się jednym z najważniejszych sektorów gospodarki. Wszystkie wioski, jak i przedmieścia Bejrutu, przypominają piękną riwierę, gdzie każdy może odpocząć w cieniu pięknej roślinności po dniu ciężkiej pracy. Z najpiękniejszą kulturą oraz najzdrowszą i najsmaczniejszą gastronomią na świecie, Libańczycy są niezwykle otwarci i gościnni, a religia zajmuje szczególne miejsce w ich życiu i dlatego cieszymy się ich cnotami. Na wielu skrzyżowaniach znajdują się kaplice z posągami Matki Bożej i innych świętych. Bogactwo owoców, warzyw i przypraw zaskoczy wszystkich podróżnych. Podróż do Libanu jest również kontynuacją odkrywania Ziemi Świętej i podążania śladami Jezusa i Matki Bożej. Pozwólcie, aby dobroć i piękno, które Bóg rozpowszechnił na tej ziemi, przeniknęły wasze serca podczas tej podróży.

Ogólne informacje poniżej: 4-12.10.2024
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Libanu w godzinach wieczornych. (23.00)
Dzień 2 Ok. 3.00 Lądowanie w Bejrucie, odprawa libańska. Transfer do hotelu. Odpoczynek. Przejazd do Annaya . Msza Św. U grobu Św. Szarbela Zwiedzanie klasztoru. Czas na pamiątki i indywidualną modlitwę. Po południu przejazd do Bzommar – do Kaplicy poświęconej św. Janowi Pawłowi II – jedyna taka na Bliskim Wschodzie. Znajdują się tam relikwie papieża Jana Pawła II oraz świętych libańskich. Zanotowano już kilka cudów uzdrowień dzięki modlitwie w tej kaplicy. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3 Śniadanie. Wyjazd do Balamand – od 1603r. miejscowość Balamand jest centrum prawosławnego klasztoru w Antiochianii, poświęconego Dziewicy Maryi i św. Jerzego. Pozostaje miejscem modlitwy i kontemplacji. Odwiedzimy klasztor Matki Bożej z Nouriej (Matka Boża Światła) w Hamacie, gdzie Matka Boża objawiła się marynarzom jako światło i prowadziła ich bezpiecznie do brzegu. Aby oddać Jej cześć, wyrzeźbili jaskinię. Prawosławny klasztor z XVII wieku. Odwiedzimy piękne miasto Batroun. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4 Śniadanie, wyjazd do miejsc związanych z postacią Św. Szarbela. Bekaa Kafra to wioska Świętego, na wysokości 1500 m n.p.m., dom rodzinny. Przejazd do Lasu Bożych Cedrów na wysokości 2300 m n.p.m. – odpoczynek. Potem nawiedzenie klasztoru św. Antoniego w Qozhaya na terenie tzw. Doliny Świętych, gdzie w surowych warunkach mieszkali pustelnicy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
Dzień 5 Śniadanie. Ten dzień spędzimy ze św. Szarbelem w Annaya. Oraz innymi świętymi Libańskimi Następnie odwiedzimy Żrabta, gdzie znajduje się której sanktuarium znajduje się sanktuarium Św.Rafki, Św. Rafka za życia doznawała wielkich cierpień. Doświadczona była ślepotą, bolesną amputacją oczu, silnymi bólami, a także paraliżem. Dlatego też jest patronką osób przewlekle chorych i chorych na raka, którym wyprasza skutecznie łaski uzdrowienia. Poznamy także osobę św. Nimatullaha al-Hardiniego, który był wychowawcą i nauczycielem św. Szarbela i mnicha, który również jest wielkim świętym, a którego ciało nie ulega zepsuciu, bł. Stefana Nehmé. Znajdują się one w miejscowości Kfifane. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
Dzień 6 Śniadanie. Udział w procesji o uzdrowienie. Procesję tę nakazał sam św. Szarbel, który ukazał się we śnie Nuhad, którą uzdrowił z paraliżu. Podczas procesji będziemy wypraszać łaskę uzdrowienia naszych chorób. Zwiedzimy klasztor, gdzie św. Szarbel spędził swoje życie oraz pustelnię, gdzie przebywał do śmierci. Opowiemy o najbardziej spektakularnych cudach, które są zarejestrowane w księgach klasztornych. Do dzisiaj udokumentowanych jest ponad 24 tys. cudów, które dokonały się za wstawiennictwem Świętego. Wyjazd do sanktuarium w Himlaya – malowniczego miasteczka rodzinnego św. Rafki z pozostałościami po jej domu. Później wizyta w sanktuarium NMP Pani Oswobodzicielki w Bikfajja, którym opiekuje się Zakon Jezuitów. Wizyta w Sanktuarium Matki Bożej z Zahleh, zwiedzanie sanktuarium, wjazd na statuę Matki Bożej. Odwiedzimy winiarnię Ksara. Czas na degustację win i zakupy. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
Dzień 7 Śniadanie. Wyjazd do Maghdouche – nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowanego w miejscu groty, gdzie według tradycji Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu. Zwiedzanie Bejrutu – Corniche – tętniący życiem deptak spacerowy wzdłuż morskiego brzegu. Następnie spacer po odnowionym Starym Mieście, polski cmentarz. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 8 Śniadanie. Wycieczka do Grot Żeita najdłuższa jaskinia na Bliskim Wschodzie, znajduje się około 11 mil (18 km) na północ od Bejrutu. Składa się z dwóch oddzielnych, ale połączonych ze sobą, wapiennych jaskiń i szczyci się długością 9,5 km. Żeita jest jedną z najbardziej niesamowitych aglomeracji stalaktytów i stalagmitów, uważaną za dumę Libanu i jest finalistą w konkursie „Nowych Siedem Cudów Świata”. Następnie Byblos – najwspanialszy niegdyś port fenicki eksportujący drewno cedrowe do Egiptu, miejsce powstania alfabetu fenickiego. Zabytki wpisane na listę UNESCO: mury obronne, stare miasto, kościół św. Jana, zamek krzyżowców, fenicka świątynia, teatr rzymski. Przejazd do Sanktuarium w Harissa – bardzo ważny ośrodek pielgrzymowania chrześcijan libańskich – miejsce rozwiniętego kultu maryjnego, Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu, katedra Maronicka. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Około 24.30 wyjazd na lotnisko i odlot do Warszawy.
Dzień 9 Około 6.30 Lądowanie w Warszawie. Zakończenie pielgrzymki do Libanu
Koszty: 2300 złotych + 980 USD

Ceny są szacunkowe i mogą ulec zmianie. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w biurze pielgrzymkowym, które je organizuje.
W CENĘ WLICZONE SĄ:
● przelot Warszawa – Bejrut – Warszawa ( PLL LOT- bez przesiadek ) z bagażem podręcznym 8 kg oraz z bagażem rejestrowym 23 kg,
• przejazdy w Libanie klimatyzowanym autobusem,
• przejazdy w Libanie klimatyzowanym autobusem
• 7 noclegów w hotelu ****, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,
• 7 śniadań i 8 obiadokolacji (bufet),
• opiekę pilota wycieczek, oraz przewodników w języku polskim
• opiekę duchową i Msze św.,

UWAGA! Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zamianie , mogą także dojść dodatkowe punkty programu.
W CENĘ NIE WLICZONO:
● Wydatków osobistych
● Świadczeń dodatkowych nie zawartych w ofercie
● Napojów do posiłków

UWAGA: PASZPORT WAŻNY CO NAJMNEIJ 6 MIESIĘCY OD DATY POWROTU Z PIELGRZYMKI. PASZPRT NIE MOŻNA ZAWIERAĆ WIZY IZRAELSKIEJ !!!
UWAGA OGÓLNA:
● niezbędny dokument: paszport (ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu, bez stempli Izraela)
● program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom.
● dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 300 USD Biuro Pielgrzymkowe “Pax” Pn. – Pt. 10.00 – 16.00 Tel.: + 48 71 702 60 35 (wew. 3) | +48 85 674 5924 | +48 888 17 96 17 Mail: bppax@tlen.pl Białystok, ul. Ks. Adama Abramowicza 1.

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Zamów online przez nasz formularz - spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img
- Wesprzyj nas -spot_img

Wiadomości