Pielgrzymki do Libanu

المؤسسة المارونیة الإرسالیة في بولندا
نحن ندعوك لزیارة الاماكن المقدسة في لبنان

Zapraszamy do odwiedzenia świętych miejsc w Libanie

Szanowni Państwo,

W związku z zaistniałą sytuacją (zagrożenie koronawirusem) przedstawiamy Państwu informację, iż podjęliśmy decyzję o zawieszeniu pielgrzymek do Libanu do odwołania.

#COVID19 naprawdę jest tragedią, która wpływa na życie nas wszystkich. Z tego powodu wierzymy, że jest to moment, który wzywa nas do życia nadzieją i miłością. Bóg jest nam bliższy niż kiedykolwiek! I widzimy to w oczach ludzi, którzy cierpią i otrzymują od nas pomoc, jedzenie, lekarstwa, a nawet dobre słowo.

W związku z powyższym, otrzymają Państwo zwrot zapłaconej zaliczki. Zaznaczamy jednak, że czas oczekiwania jest na chwilę obecną wydłużony.

Czas kwarantanny jest to wielkie wyzwanie dla nas wszystkich, ale pozytywnie patrzymy w przyszłość. Jesteśmy świadomi, że dobro, które wspólnie budujemy, wymaga solidarności. I o takie podejście w tej sytuacji bardzo prosimy.

Święty z Libanu

Pan Bóg wybiera niektórych ludzi, aby w nadzwyczajny sposób przypominali światu o Jego istnieniu, Jego wszechmocnej miłości oraz nieskończonym miłosierdziu. Święty Szarbel Machluf jest jednym z najbardziej znanych świętych na Bliskim Wschodzie. Budzi zachwyt i powszechne zdziwienie z powodu nadzwyczajnych cudów i znaków, które się dokonały za pośrednictwem jego osoby.

Liban

Znany jako Szwajcaria Bliskiego Wschodu, Liban jest miejscem, gdzie natura zachwyca na każdym kroku: piękne plaże i wybrzeża, zielone góry i doliny, jaskinie z podziemnymi rzekami. Dlatego psalmy śpiewają o pięknie tej ziemi i dziś jej cuda zaliczane są do 7 Nowych Cudów Świata.

Podróżując po Libanie, nasza wyobraźnia rozkoszuje się urozmaiconym krajobrazem, gdzie Libańczycy, którzy uważają się za następców Fenicjan, witają nas z całą swoją sympatią.

Wraz z ciągłym rozwojem, turystyka staje się jednym z najważniejszych sektorów gospodarki. Wszystkie wioski, jak i przedmieścia Bejrutu, przypominają piękną riwierę, gdzie każdy może odpocząć w cieniu pięknej roślinności po dniu ciężkiej pracy.

Z najpiękniejszą kulturą oraz najzdrowszą i najsmaczniejszą gastronomią na świecie, Libańczycy są niezwykle otwarci i gościnni, a religia zajmuje szczególne miejsce w ich życiu i dlatego cieszymy się ich cnotami. Na wielu skrzyżowaniach znajdują się kaplice z posągami Matki Bożej i innych świętych.

Bogactwo owoców, warzyw i przypraw zaskoczy wszystkich podróżnych. Podróż do Libanu jest również kontynuacją odkrywania Ziemi Świętej i podążania śladami Jezusa i Matki Bożej. Pozwólcie, aby dobroć i piękno, które Bóg rozpowszechnił na tej ziemi, przeniknęły wasze serca podczas tej podróży.

Ogólne informacje

Koszty: 800-950 USD + Bilet lotniczy

PLN W CENĘ WLICZONE SĄ:

● noclegów w hotelu 3*** lub 4**** 2 os.
● Transport komfortowym autokarem w Libanie wszystkich dniach
● Wyżywienie (szwedzki bufet): śniadania i obiadokolacje.
● Usługi przewodnika lokalnego j. polskim.
● Codzienna Msza Św.
● Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
● Bilety lotnicze.
● Wsparcie charytatywną dla Maronickiej Fundacji Misyjnej w Polsce, jedyna instytucja w Polsce, która podlega Stowarzyszenia Pielgrzymów i Turismu Religijnego w Libanie w Patriarchacie.
● Ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2 000 €, do 10 000 zł w RP

W CENĘ NIE WLICZONO:
● Wydatków osobistych
● Świadczeń dodatkowych nie zawartych w ofercie
● Napojów do posiłków
● Lunchy
● Napiwków dla przewodników, kierowców i obsługi hotelowej 50$

UWAGA OGÓLNA
● niezbędny dokument: paszport (ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu, bez stempli Izraela)
● program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom.
● dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 920 zł

*Cena biletów lotniczych wynosi około 1800zł – 2200zł (linie lotnicze LOT. Zarezerwowane przez organizatorów pielgrzymki). Raty zawierają również cenę biletów lotniczych do Libanu i z powrotem do Polski. Termin zapisu: 27 marca 2020r.

Wybrane dla Ciebie

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

- Komunikaty -
- Wesprzyj nas -
- Modlimy się za Ciebie! -

Wiadomości