spot_img

Intencje mszalne

Msza zostanie odprawiona przez jednego z księży z tej listy. Można sprawdzić tutaj.

Niech Boska Liturgia sprawowana poprzez naszych ojców będzie powrotem do Eucharystii z oczyszczonym sercem i mocniejszym pragnieniem, by spotkać Pana, trwać przy Nim i przyjąć Go, aby zanieść Go braciom i siostrom, dając świadectwo życia wypełnionego wiarą, miłością i nadzieją.

Aby intencja została przekazana kapłanowi należy poprawnie wypełnić formularz.

Rodzaj intencji:

Msze święte indywidualne

Istnieje możliwość zamówienia Mszy Świętej indywidualnej w różnych intencjach, za osoby żywe lub zmarłe.

Jeśli nie wiesz jak ułożyć treść intencji zachęcamy Cię do skorzystania ze wzorów poniżej:

Msze święte gregoriańskie

Zwyczaj ten został zapoczątkowany przez papieża Grzegorza Wielkiego (+604), który polecił w taki sposób modlić się za zmarłego mnicha benedyktyńskiego. Jak podaje pobożny przekaz, trzydziestego dnia zakonnik miał się objawić papieżowi i dziękować za wyświadczone mu w ten sposób miłosierdzie. Zwyczaj odprawiania gregorianki, opiera się na przekonaniu wiernych o skuteczności tej formy modlitwy, nie wiąże się z żadną doktryną ani specjalną teologią Kościoła.

Modlitwa za zmarłych, do której zachęca wiernych Kościół, jest wyrazem ufności w Boże miłosierdzie, większe od niedoskonałości życia człowieka i jego grzechów. Jak pisze św. Paweł: „On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał, jakże miałby wraz z Nim i wszystkiego nam nie darować?” (Rz 8,32). Wiara w zmartwychwstanie ciała i życie wieczne, które Jezus obiecuje swoim uczniom, stanowi fundament chrześcijaństwa, dlatego właśnie modlimy się o odpuszczenie grzechów i chwałę nieba dla naszych bliskich, którzy odeszli z tego świata.

Cztery istotne elementy dotyczące Mszy gregoriańskiej, na które wskazuje Deklaracja Kongregacji ds. Duchowieństwa z dnia 24 lutego 1967 r. :

  • Msza święta sprawowana jest w intencji jednej osoby;
  • ofiarowana wyłącznie za osobę zmarłą;
  • odprawiana 30 razy (30 Mszy świętych), od 1 do 30 danego miesiąca;
  • w ciągu bezpośrednio następujących po sobie dni (bez przerw).

Ta ofiara materialna dołączona do zamawianej Mszy św. stanowi duże wsparcie dla księży pracujących w Libanie, gdzie wspólnota Kościoła jest zbyt mała, by samodzielnie utrzymać swój klasztor i duszpasterza.

Uwaga: Zamówione Intencje Mszalne są odprawiane w najbliższym możliwym terminie. Nie jesteśmy w stanie podać dokładnego terminu odprawienia Mszy Św., gdyż zamawiane intencje wraz z ofiarami przekazywane są na misje, jako wsparcie dla kapłanów maronitów.

Informujemy, że wszystkie intencje mszy świętych są publikowane w kalendarzu na tej stronie internetowej.

Jeśli chcieliby Państwo zamówić Mszę św. w Państwa intencji, a nie mają Państwo możliwości złożenia ofiary, prosimy o wysłanie e-maila bezpośrednio do ojców na adres biuro@maronici.pl. Na pewno odprawimy Mszę św. w Państwa intencji, niezależnie od dobrowolnej ofiary. Formularz ma służyć jedynie jako pomoc dla tych, którzy wysyłają swoje intencje wraz z ofiarą do klasztorów.

Wszystkie przesłane do nas intencje, po ich zatwierdzeniu przez odpowiedzialnego księdza, zostaną opublikowane w kalendarzu na naszej stronie internetowej. Ze względów prawnych nie możemy opublikować całego tekstu intencji, ponieważ zawierają one dane osobowe.

Maronicka Fundacja Misyjna działa zgodnie z kanonami Kodeksu Prawa Kanonicznego Kościołów Wschodnich dotyczącymi sprawowania sakramentów. Więcej można przeczytać tutaj: Pismo Prokuratora Patriarchatu Maronickiego przy Stolicy Apostolskiej.

 

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img

Wiadomości