spot_img

Nagroda Maronickiej Fundacji Misyjnej

NAGRODA MARONICKIEJ FUNDACJI MISYJNEJ

Nagroda Maronickiej Fundacji Misyjnej ma na celu uhonorowanie osób i instytucji działających na rzecz dobra wspólnego, ewangelizacji i szerzenia duchowości maronickiej, a także osób wyróżniających się postawą ewangelizacyjną, zwłaszcza tych, które zaangażowały się w pomoc dziełom apostolskim i charytatywnym Maronickiej Fundacji Misyjnej.

Zgodnie z tradycją kalendarza liturgicznego Kościoła maronickiego, 4 lutego przypada święto św. Marona, patrona Kościoła katolickiego obrządku maronickiego. W tym dniu Kapituła Nagrody wybiera zwycięzcę, który otrzymuje Nagrodę i Dyplom Honorowy.

Zgłoszenie tutaj:

Nagrody może zostać przyznany w dwóch kategoriach:

  • Zasłużony(a) w Dziele Ewangelizacji (są przyznawane osobom zaangażowanym w dzieło ewangelizacji i upowszechniania duchowości maronickiej.
  • Dyplom Honorowy (przyznawane są podmiotom prawnym i kościelnym, także organizacji pozarządowej, przedsiębiorcy, instytucji państwowej lub samorządowej w szczególności za wykonana praca lub podjęte zaangażowanie udzielone podczas realizacji projektów wydawniczych i charytatywnych a także innych działań prowadzonych przez Maronicką Fundację Misyjną).

Kapituła Nagrody wybiera laureatów spośród zgłoszonych kandydatów.

Kapituła Nagrody Maronickiej Fundacji Misyjnej

Kapituła powoływana jest przez Zarząd Fundacji spośród osób cieszących się autorytetem społecznym i kościelnym, przedstawicieli mediów, samorządu i biznesu.

Laureaci Nagrody

2019
Prof. UAM dr hab. Michael Abdalla – Asyryjczyk urodzony w 1952 roku w Syrii, wychowany w Kamiszli. Jego rodzimym językiem jest aramejski (syriacki). Studiował technologię żywności na obecnym Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Pracując w tejże uczelni od 1980 roku opublikował ponad sto prac naukowych i popularno-naukowych głównie z zakresu historii, kultury i obecnej sytuacji autochtonicznych ludów Bliskiego Wschodu ze szczególnym uwzględnieniem Asyryjczyków. Obecnie pracownik Zakładu Badań Porównawczych nad Kulturą Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Założyciel Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Syryjskiej i Polsko-Libijskiej, nauczyciel i tłumacz przysięgły języka arabskiego, syrolog i arabista. Twórca nowej dziedziny w polskiej nauce – kultura żywienia na Bliskim Wschodzie. Ma największy w Polsce zbiór książek w języku syriackim i jeden z największych w języku arabskim. Za ogromną działalność literacką i pedagogiczną w Polsce w ostatnich latach, zwłaszcza w zakresie popularyzacji i pogłębiania języka i kultury arabskiej i aramejskiej. W tym jego wielkie wsparcie dla liturgicznej działalności Maronickiej Fundacji Misyjnej.

2022
o. Antonio El-Feghali
– Urodził się w Bejrucie, w Libanie, 5 listopada 1972 roku. W 1993 roku otrzymał powołanie do naśladowania Chrystusa. W sierpniu 1993 r. wstąpił do życia zakonnego w klasztorze św. Segiusa i Bakhosa, należącym do maronickiego Zakonu Najświętszej Maryi Panny (OMM). O. Elfeghali złożył śluby zakonne 30 września 1995 roku. Następnie został przeniesiony do klasztoru św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Shaile-Kesrwan, Liban, gdzie studiował i uzyskał licencjat z filozofii na Papieskim Uniwersytecie Ducha Świętego w Kaslik. W sierpniu 1997 r. został wysłany do klasztoru św. Antoniego Wielkiego w Rzymie, gdzie studiował i uzyskał licencjat z teologii sakralnej na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu, Angelicum. o. Antonio Elfeghali został wyświęcony w Maronickim Kościele Katolickim w dniu 11 sierpnia 2001 r. w Feitroun-Lebanon. Był kapelanem Fundacji Ave Maria w Ann Arbor – Michigan i księdzem w Maronickim Kościele Katolickim św. Szarbela w Warren, Michigan. W 2002 r. był kapelanem sakramentalnym w więzieniu hrabstwa Washtenaw w Ypsilanti. Po 4 latach posługi w Stanach Zjednoczonych, 19 sierpnia 2005 r. o. Antonio Opuścił Stany Zjednoczone i rozpoczął służbę w Deir el-Qamar w Libanie. W Deir El Kamar spędził 6 lat. (2005-2011) gdzie był odpowiedzialny za budowę Mazar Hamal Allah i renowację kościoła Abouna Yaacoub. Obecnie jest wikariuszem generalnym zakonu przy parafii Matki Bożej Śnieżnej w Deir el-Qamar. W 2022 roku za jego zaangażowanie w charytatywną i apostolską działalność Maronickiej Fundacji Misyjnej, a także za jego hojną i bezinteresowną pomoc tysiącom rodzin, które dzięki jego inicjatywie w różnych krajach, w tym w Polsce, mogły pogłębić zrozumienie duchowości maronickiej, otrzymał nagrody Zasłużony w Dziele Ewangelizacji.

p. Habib Daou  – Człowiek rodzinny i o wielkim sercu. P. Habib Daou otrzymał dyplom honorowy Maronickiej Fundacji Misyjnej za nieocenioną pomoc w działalności charytatywnej Maronickiej Fundacji Misyjnej w Bejrucie i okolicach w latach 2020 – 2021. Nagroda wręczona w Sanktuarium Jana Pawła II w Bzoumar, Liban.

Regulamin

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Zamów online przez nasz formularz - spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img
- Wesprzyj nas -spot_img

Wiadomości