spot_img

Dołącz do akcji | Wesprzyj nas | Deir el Qamar

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć
Wpisz własną kwotę
Wpisz swoje email
Wpisz imię i nazwisko

Modlimy się, aby Bóg błogosławił i wynagrodził wszystkim!
Dziękuję Wam za wszelki przejaw dobroci i serca.

Pomódl się za nas. Żadne inne wsparcie nie zastąpi zanoszenia próśb do dobrego Boga o błogosławieństwo dla naszych wysiłków. Po drugie, każda złotówka jest ważna!

Stypendia dla ubogich rodzin z katolickiej wioski Deir el-Qamar
PL 16 1090 1346 0000 0001 4695 9475
Deir el-Qamar to chrześcijańska miejscowość, w której w 1860 roku doszło do masakry chrześcijan. Historyczne zapisy wspominają, że ponad dwa tysiące ciał zostało znalezionych na ulicach, kiedy w okolicy pojawiły się oddziały wsparcia. Pozostali wyemigrowali. Dziś rzeczywistość wygląda inaczej, ale chrześcijanie z tej wioski żyją z wieloma trudnościami i przeżywają kryzys. Choć żyją w pokoju, wioska jest otoczona przez wioski muzułmańskie i druzyjskie. Aby obecność chrześcijan mogła być kontynuowana na tej ziemi przesiąkniętej krwią libańskich męczenników katolickich, chcemy wesprzeć miejscową parafię i szkoły katolickie. W ten sposób pomożemy najbardziej potrzebującym rodzinom, a także podarujemy nadzieję, że rodziny katolickie będą mogły nadal dawać swoje świadectwo wiary katolickiej. Bądź częścią tego projektu i pomóż nam utrzymać chrześcijańską obecność w Libanie.

“Liban jest krajem, w którym nie ma planów emerytalnych, ubezpieczeń społecznych czy innych programów socjalnych, więc osoby starsze lub słabsze są utrzymywane przez swoje dzieci i krewnych. Jednak w obliczu kryzysu gospodarczego, na który nałożyła się pandemia i skutki uboczne wybuchu, stało się to obecnie niemożliwe. Dla 77% libańskich rodzin brakuje pieniędzy na wyżywienie, a 60% pożycza pieniądze albo kupuje na kredyt. Cena żywności wzrosła o 400% (dane UNICEF). Bezrobocie sięga ponad 50%. Kraj zmaga się z notorycznym brakiem prądu, lekarstw i paliwa. Jest to największy kryzys gospodarczy od 150 lat. W ciągu jednego roku Liban przeżył ich kilka. Pierwszym z nich były społeczne niepokoje i protesty w październiku 2019 r., które do tej pory nie doczekały się konkretnego rozwiązania. Następnym był kryzys COVID-19 o ogromnych kosztach społecznych i finansowych. Na koniec Bejrut przeżył katastrofalny wybuch 4 sierpnia 2020 r., który dotknął w głównej mierze zamieszkałą przez chrześcijan dzielnicę, co miało również ogromne uboczne konsekwencje dla tej wspólnoty. Wiele czynników – poziomy emigracji i wskaźniki urodzin – zmieniają proporcje pomiędzy różnymi wyznaniami. W wyniku tych procesów zmniejsza się liczba chrześcijan. Ta ewolucja będzie niewątpliwie mieć negatywny wpływ na ich rolę i siłę polityczną. Ścisłe powiązanie wolności religijnej z polityką wewnętrzną i zagraniczną wywiera ogromny wpływ na perspektywy pełnej realizacji prawa do wolności myśli, sumienia i religii.” (ACN Source)

Wszystkie informacje o naszej akcji humanitarnej, wydawniczej i apostolskiej są i będą publikowane na stronie fundacji. Dziękujemy Państwu również za jedność w duchu i w modlitwie w tym czasie. Nie ma słów, by wyrazić wdzięczność dla Was, Polaków za Wasza hojność!

Modlimy się, aby Bóg błogosławił i wynagrodził wszystkim!
Dziękuję Wam za wszelki przejaw dobroci i serca.

Więcej informacji, jak również regulamin darowizn, można znaleźć na stronie internetowej: tutaj.

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Zamów online przez nasz formularz - spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img
- Wesprzyj nas -spot_img

Wiadomości