spot_img

Wpływ myśli teologicznej Edyty Stein na Bliski Wschód oczami libańskiego mnicha

“Wczoraj odbyło się piękne spotkanie z chrześcijanami z Libanu! W Domu Edyty Stein gościła Maronicka Fundacja Misyjna, dzięki której poruszający wykład wygłosił o. Georges Breidi, maronicki mnich z Libanu. Ojciec Georges wprowadził nas w misterium wiary Edyty Stein – św. Teresy Benedykty od Krzyża. Podkreślił, że chrześcijanie na Bliskim Wschodzie od wieków nieustannie doświadczają cierpienia, prześladowań, wojen i ubóstwa – jednakże trwają w wierze, dzięki łasce Krzyża Chrystusa i owoców Jego Zmartwychwstania.
Wspólne spotkanie zwieńczyliśmy Mszą Św. w kaplicy św. Teresy Benedykty od Krzyża (kościół pw. św. Michała Archanioła) sprawowanej w języku aramejskim i polskim. Była to dla nas wielka łaska, gdyż modliliśmy się w języku aramejskim, w jakim modlił się do Ojca Jezus.
Na sam koniec wraz z grupą młodych Libańczyków mieszkających we Wrocławiu odwiedziliśmy Dom Edyty Stein – a przewodnikiem po wystawie był sam o. Georges!
Dziękujemy Père Georges Breidi oraz Maronicka Fundacja Misyjna w Polsce za Waszą serdeczność i świadectwo wiary!” /Towarzystwo im. Edyty Stein/
_____________

W imieniu Maronickiej Fundacji Misyjnej oraz Towarzystwa im. Edyty Stein zapraszamy do udziału w spotkaniu z o. dr. Georgesem Breidi M.L. pt. „Wpływ myśli teologicznej Edyty Stein na Bliski Wschód oczami libańskiego mnicha”  w dniu 19 maja 2023 o godz. 16.30 | Dom Edyty Stein

Godz. 16.00 – Konferencja | Dom Edyty Stein
Godz. 19.00 – Msza Św. w Kaplicy św. Teresy Benedykty od Krzyża
Kościół pw. św. Michała Archanioła, ul. B. Prusa 78 we Wrocławiu.

 

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Zamów online przez nasz formularz - spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img
- Wesprzyj nas -spot_img

Wiadomości