Pomóż nam ewangelizować
“Darowizna – Miłujcie się Liban”

„Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych!” (Mt 4,4)

أحبوا بعضكم بعضا | Ewangelizacja po arabsku

„Nie samym chlebem żyje człowiek,
lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych!” (Mt 4,4)

„Liban stoi przed dramatycznym wyzwaniem, które jeszcze dziesięć lat temu wydawało się niewyobrażalne. To ryzyko poważnego kryzysu żywnościowego” – oświadczył niedawno libański premier. Pogrążony od miesięcy w głębokim kryzysie politycznym oraz ekonomicznym, Liban potrzebuje nie tylko chleba, ale także zwiększonej aktywności w dziedzinie ewangelizacji. W tym roku, pomimo pandemii, można było w Polsce przeprowadzić wiele wydarzeń polityczno-kulturalnych, m.in. wybory prezydencje i obchody rocznicy Powstania Warszawskiego. W najbliższym czasie będziemy obchodzili zapewne bez większych przeszkód 102. rocznicę niepodległości.

Lecz w Libanie wszystko w tej chwili staje pod znakiem zapytania. Ziemia św. Szarbela jest całkowicie zanurzona w problemach przetrwania. Szkoły, szpitale, kościoły, uniwersytety, banki, przedsiębiorstwa i piekarnie są zamknięte a ludzie poprzez inflację i niemożność utrzymania się przy życiu nie potrafią już dawać świadectwa godności swoim bliskim. Dlatego wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom.

Wraz z czasopismem „Miłujcie się!” Maronicka Fundacja Misyjna pragnie dać wszystkim ludziom mówiącym po arabsku duchowy pokarm, aby wzmocnić ich w wierze w tych trudnych czasach. Wy również możecie wziąć udział w naszej inicjatywie i pomóc nam dotrzeć do jak największej liczby dusz w świętej ziemi libańskiej poprzez dar „Miłujcie się!” w języku arabskim dla Libańczyków.

Wszystkim zaangażowanym w to dzieło serdecznie dziękujemy za dar serca! Niech Pan Bóg Was błogosławi!

„Miłujcie się!” powstało w 1975 r. jako Katolicki Dwumiesięcznik Społecznej Krucjaty Miłości. Wydaje go Towarzystwo Chrystusowe z siedzibą w Poznaniu. Ma na celu formowanie postaw chrześcijan w Polsce w oparciu o ideę społecznej krucjaty miłości, zapoczątkowaną przez prymasa Augusta Hlonda (założyciela Towarzystwa Chrystusowego) i spisaną przez prymasa Stefana Wyszyńskiego. Szczególnymi adresatami są młodzi odbiorcy, którzy nie poznali chrześcijaństwa albo je odrzucili. „Miłujcie się!” daje również od lat odpór prasie demoralizującej młodzież, promując teologię ciała św. Jana Pawła II. Dzięki ofiarności darczyńców, pismo wychodzi już w 22 wersjach językowych, m.in. rosyjskiej, czeskiej, chińskiej i ostatnio właśnie arabskiej.

Rachunek bankowy w PLN dla darowizn:
PL 84 1090 2398 0000 0001 4400 1942
Maronicka Fundacja Misyjna
ul. św. Józefa 1/3, furta klasztorna, Wrocław 50-329
email: biuro@maronici.pl | BIC/SWIFT: WBKPPLPP