spot_img

أحبوا بعضكم بعضا | Ewangelizacja po arabsku

Pogrążony od miesięcy w głębokim kryzysie politycznym oraz ekonomicznym, Liban potrzebuje nie tylko chleba, ale także zwiększonej aktywności w dziedzinie ewangelizacji. W 2020 r., pomimo pandemii, można było w Polsce przeprowadzić wiele wydarzeń polityczno-kulturalnych, m.in. wybory prezydenckie i obchody rocznicy Powstania Warszawskiego. Również obchodziliśmy bez większych przeszkód 102. rocznicę odzyskania niepodległości.

W Libanie wszystko w tej chwili staje pod znakiem zapytania. Ziemia św. Szarbela jest całkowicie zanurzona w problemach przetrwania. Szkoły, szpitale, kościoły, uniwersytety, banki, przedsiębiorstwa i piekarnie są zamknięte, a ludzie poprzez inflację i niemożność utrzymania się przy życiu nie potrafią już dawać świadectwa godności swoim bliskim. Nasiliło się to zwłaszcza po tajemniczym wybuchu, który miał miejsce 4 sierpnia 2020 r. Dlatego wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. 

Oprócz akcji charytatywnej, którą prowadzimy w Libanie dla ocalałych, zachęcamy was do włączenia się  w inne działania: wraz z czasopismem „Miłujcie się!” Maronicka Fundacja Misyjna pragnie dać wszystkim ludziom mówiącym po arabsku duchowy pokarm, aby wzmocnić ich w wierze w tych trudnych czasach.

Wy również możecie wziąć udział w naszej inicjatywie i pomóc nam dotrzeć do jak największej liczby dusz w świętej ziemi libańskiej poprzez dar „Miłujcie się!” w języku arabskim dla Libańczyków.

Wszystkim zaangażowanym w to dzieło serdecznie dziękujemy za dar serca! Niech Pan Bóg Was błogosławi!

„Nie samym chlebem żyje człowiek,
lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych!” (Mt 4,4)

„Miłujcie się!” powstało w 1975 r. jako Katolicki Dwumiesięcznik Społecznej Krucjaty Miłości. Wydaje go Towarzystwo Chrystusowe z siedzibą w Poznaniu. Ma na celu formowanie postaw chrześcijan w Polsce w oparciu o ideę społecznej krucjaty miłości, zapoczątkowaną przez prymasa Augusta Hlonda (założyciela Towarzystwa Chrystusowego) i spisaną przez prymasa Stefana Wyszyńskiego. Szczególnymi adresatami są młodzi odbiorcy, którzy nie poznali chrześcijaństwa albo je odrzucili. „Miłujcie się!” daje również od lat odpór prasie demoralizującej młodzież, promując teologię ciała św. Jana Pawła II. Dzięki ofiarności darczyńców pismo wychodzi już w 23 wersjach językowych, m.in. angielskiej, francuskiej, hiszpańskiej, włoskiej, rosyjskiej, czeskiej, chińskiej i od kilku lat arabskiej.

Rachunek bankowy w PLN dla darowizn:
PL 84 1090 2398 0000 0001 4400 1942
Maronicka Fundacja Misyjna
ul. św. Józefa 1/3, furta klasztorna, Wrocław 50-329
email: biuro@maronici.pl | BIC/SWIFT: WBKPPLPP

Akcja zakończona.
Wspólnymi siłami udało się zgromadzić 3.199,09 zł na ten cel.

Do Libanu wysłano 26 200 egzemplarzy Miłujcie się! po arabsku, które będą rozprowadzane dzięki współpracy z Ojcem Raymondem Abdo, Przełożonym Prowincjalnym Karmelitów w Libanie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Zamów online przez nasz formularz - spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img
- Wesprzyj nas -spot_img

Wiadomości