spot_img

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego na ziemi libańskiej

W dniu 02 maja odbyło się spotkanie z JE Księdzem biskupem wikariusz generalny Archidiecezji Białostockiej na temat aktualnych wyzwań misyjnych maronitów. Na prośbę przełożonego klasztoru Zakonu Misyjnej została wystosowana oficjalną prośbę o relikwie bł. Michała Sopoćko i bł. Jerzego Popiełuszki, które zostaną przywiezione do Libanu do końca maja.

Przy tej okazji dyskutowano o jedności oraz zbliżania wiernych do Boga poprzez katolicką duchowość wschodnią maronicką i służbę Kościołowi powszechnemu. Również w tym dniu przedstawicieli z Libanu rozmawiali o obecną sytuację w Libanie.

Podczas spotkania Ksiądz biskup Henryk Ciereszko otrzymał z rąk o. Georges Breidi korporał maronicki obydwie ofiarowane Archidiecezji Białostockiej. Na wspomnianym korporale są haftowane ikony życia Chrystusa oraz słowa konsekracji i epiklezy w języku aramejskim (języku jakim posługiwał się sam Chrystus). W obrządku maronickim w aż czterech miejscach modlitwy są odmawiane właśnie w tym języku. Korporał jest znakiem i przypomnieniem, że w Chrystusie i w naszej wierze to, co łączy Zachód ze Wschodem to ta sama wiara i ofiara miłości Pana Jezusa Chrystusa.

W dniu 5 maja, dzięki starań Maronickiej Fundacji Misyjnej, do Libanu zostanie przywieziona relikwię ex-ossibus św. Faustyny Kowalskiej, która będzie przeznaczona do kultu publicznego w Klasztorze Matki Bożej z Louaize w Kouk Masbeh. Kesserwan.

“… Miłosierdzie ma swoje imię. Na to imię zgina się każde kolano. To imię brzmi Jezus i wyraża prawdę, że „Bóg zbawia”. Zbawia każdego człowieka. Dlatego czeka na wszystkich, nawet najbardziej zagubionych, o których mówi dzisiejsza Ewangelia: „Zaprawdę powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego” (Mt 21, 31). Dla Boga nigdy nie jest za późno. On zawsze czeka na nasze nawrócenie. Czeka na nasze serce. Czeka na nasze dłonie. Czeka, byśmy włączyli się w Jego dzieło zbawienia. Czeka, byśmy – jeśli potrzeba – opamiętali się i jak drugi syn z dzisiejszej Ewangelii poszli do pracy w Jego winnicy. Oto orędzie miłosierdzia! Oto nasza nadzieja.” Homilia kard. Stanisława Dziwisza podczas Mszy beatyfikacyjnej ks. Michała Sopoćki

 

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Zamów online przez nasz formularz - spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img
- Wesprzyj nas -spot_img

Wiadomości