spot_img

Serce przy sercu! | Lekarstwa dla rodzin cz. I

Nasza Fundacja corocznie stara się wspierać ponad 300 rodzin w Libanie, kraju wielkich świętych, takich jak św. Szarbel, św. Rafka i wielu innych. Dzięki hojności tak wielu osób jak Wy, jesteśmy w stanie pomóc naszym braciom w wierze.

Te rodziny, które mieszkają w Libanie w ekstremalnych warunkach, mają swoją sytuację znacznie gorszą z powodu ostrej kwarantanny. Oprócz tragedii pandemii, która dotknęła cały świat, Liban stoi w obliczu ogromnego bezrobocia i napływu imigrantów.

Naszą misją jest wspieranie Libańczyków w potrzebach takich, jak zakup lekarstw, jedzenia, ubrań, a przede wszystkim przez naszą modlitwę. Z tego powodu wikariusz generalny diecezji Jbeil (Byblos), w której znajduje się Sanktuarium św. Szarbela, wraz z Maronicką Fundacją Misyjną i Stowarzyszeniem Aniołów Maryi w Libanie postanowili uruchomić projekt “Orędzia miłości”.

Czas na podsumowanie dotychczasowych działań pomocowych w Libanie, prowadzonych w okresie od kwietnia do grudnia 2020 r.:

  • Prace prowadzone są w oparciu o współpracę ze Stowarzyszeniem Aniołów Maryi w Libanie oraz lokalnymi wolontariuszami.
  • Wspólnymi siłami udało się przekazać 11 547,30 zł.
  • W sumie wsparcie charytatywne objęło zakup lekarstw.
  • Dystrybucja żywności i leków onkologicznych dla 42 najuboższych rodzin. Wśród nich znajdują się wdowy z dziećmi, osoby niepełnosprawne, a także rodziny, które nie mają wsparcia finansowego.
  • Maronicka Fundacja Misyjna w Libanie ma swoich przedstawicieli, którzy docierają do najbardziej potrzebujących i zagospodarowują w sposób najbardziej słuszny przekazane środki. Szczególne podziękowania za aktywne zaangażowanie kierujemy do wikariusza generalnego diecezji Jbeilu, Mons. Charbela Antouna, prezesa Stowarzyszenia Aniołów Maryi.

Maronicka Fundacja Misyjna zamierza kontynuować i rozbudowywać działania w ramach gromadzonych środków, wspierać partnerów oraz współpracować z lokalnymi podmiotami. Bierzcie również udział w tej akcji charytatywnej z nami i pomóżcie nam wnieść nadzieję i uszczęśliwić najbardziej potrzebujących w Libanie. Dziękujemy Wam za wszelki przejaw dobroci i serca.

Modlimy się, aby Bóg błogosławił i wynagrodził wszystkim, którzy przyczyniają się do złagodzenie bólu ludzi cierpiących!

Niestety, nie możemy publikować zdjęć ludzi. Natomiast spójrzcie, w jakiej sytuacji ci ludzie tam żyją.

 

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Zamów online przez nasz formularz - spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img
- Wesprzyj nas -spot_img

Wiadomości