spot_img

Czym mogę służyć? | Peter El Ajami

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć
Wpisz własną kwotę
Wpisz swoje email
Wpisz imię i nazwisko

Czym mogę służyć? | Peter El Ajami

Dziś chcielibyśmy podzielić się historią nadziei i solidarności, która poruszy serca wszystkich. Jest to historia rodziny El Ajami, rodziny maronickiej wyznającej wiarę katolicką, mieszkającej w Polsce. W obliczu trudności życiowych stawiają oni czoło niezwykłemu wyzwaniu: diagnozie porażenia mózgowego u swojego syna, Piotra El Ajami.

Porażenie mózgowe to złożona choroba, która wpływa na różne aspekty życia człowieka. Objawy mogą być różnorodne, począwszy od trudności w ruchu, aż po zaburzenia komunikacji i wzroku. Dla Piotra to schorzenie stanowi codzienne wyzwanie, wpływając na jego zdolności ruchowe i, co za tym idzie, na jego niepodległość. Porażenie mózgowe to główna przyczyna niesprawności fizycznej, dotykająca mniej więcej jedno na 400 dzieci. Jest to zaburzenie postawy i ruchów spowodowane ograniczonym, niepostępującym uszkodzeniem rozwijających się szlaków ruchowych w mózgu. Dziecko z porażeniem mózgowym może mieć wady wzroku lub słuchu. Głównym problemem są trudności z poruszaniem się, choć stopień niesprawności bywa bardzo różny.*

Jednak chcielibyśmy dać Piotrowi i jego rodzinie promyk nadziei za pomocą naszej wsparcie i ludzkiego ciepła. Piotr ma szansę na otrzymanie leczenia i rehabilitacji, które mogą odmienić jego życie, dlatego mieszkają w Polsce. Dzięki wsparciu Maronickiej Fundacji Misyjnej wszyscy możemy być częścią tej podróży ku zdrowiu i odnowieniu.

Hojność i wkład każdego z nas może zmienić życie Petera i całej rodziny El Ajami. Przyłączając się do tej sprawy, sprawiamy, że Peter może iść u boku swojej siostry (na zdjęciu), realizować swoje marzenia i w pełni wykorzystać swój potencjał. Ale to nie wszystko; prosimy Cię również, w miarę możliwości, o pomoc poprzez modlitwę, post i jałmużnę.

W tradycji wiary maronickiej jesteśmy wezwani do wyciągania rąk, aby pomagać potrzebującym, dzielić ciężary innych i okazywać miłość i współczucie, których nauczył nas Chrystus. Wspierając rodzinę El Ajami, wcielamy w życie te zasady i odgrywamy znaczącą rolę w ich drodze do uzdrowienia. Pamiętajmy o słowach apostoła Pawła: “A zatem, dopóki mamy czas, czyńmy dobrze wszystkim, a zwłaszcza naszym braciom w wierze” (Ga 6:10). To jest nasza okazja, aby czynić dobro tej rodzinie i Peterowi.

Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do nas w tej szlachetnej sprawie poprzez solidarne wyciągnięcie rąk i serc. Zjednoczmy nasze modlitwy i zasoby, aby zaoferować Peterowi El Ajami szansę na życie pełne nadziei i ludzkiego ciepła, tak aby wszystko, co on i jego rodzina mogą osiągnąć, było na chwałę Boga.

Niech Bóg błogosławi hojność i serce wszystkich w tym Adwencie, a my życzymy Wam wszystkim świętych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

W imieniu Maronickiej Fundacji Misyjnej oraz rodziny El Ajami.

Przekazując darowiznę z dopiskiem El Ajami wspierasz Peterowi w codziennym funkcjonowaniu i zmaganiach.

Dane do przelewu na konto:
Maronicka Fundacja Misyjna
PL 08 1090 1434 0000 0001 5651 6617
Tytuł przelew: Darowizna – El Ajami

Twoja darowizna stanowi realną pomóc w sferze zadań publicznych w zakresie: działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego, oraz działalności na rzecz integracji cudzoziemców zgodnie z art. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Więcej o tym, można tutaj przeczytać.

Również można pomóc w przekazaniu 1,5% podatku PIT przez
Fundacja Avalon – Peter El Ajami

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć
Wpisz własną kwotę
Wpisz swoje email
Wpisz imię i nazwisko

OBJAWY PORAŻENIA MÓZGOWEGO*

Do zaburzeń należą: hipotonia – obniżenie napięcia mięśni; spastyczność – opór kończyn wobec biernych ruchów; ataksja – niezborne, szarpiące ruchy; atetoza – ruchy mimowolne, nie do świadomego opanowania. Choć uszkodzenie mózgu nie narasta, wraz z dojrzewaniem mózgu ujawniają się kolejne cechy porażenia. U noworodków mogą występować różnorodne objawy porażenia mózgowego: upośledzenie zdolności do ssania; nieprawidłowe napięcie mięśniowe; patologiczne odruchy ścięgniste; drgawki lub nadmierna senność.

Zdarza się, że przez wiele miesięcy nie podejrzewa się porażenia mózgowego, dopóki nie ujawni się nieprawidłowy lub opóźniony rozwój ruchowy: około trzeciego miesiąca życia dziecko nie ma prawidłowej kontroli nad ruchami głowy; dziesięciomiesięczne dziecko nie potrafi samodzielnie siedzieć; przy zabiegach pielęgnacyjnych zwraca uwagę sztywność dziecka; utrzymują się tzw. prymitywne odruchy; około roku pojawiają się charakterystyczne ruchy mimowolne; w przypadku ataksji u dziecka stwierdza się hipotonię, a potem tzw. drżenie zamiarowe.

Dodatkowe upośledzenie Porażenie mózgowe można rozpoznać wkrótce po urodzeniu, często jednak rozpoznanie bywa opóźnione, zwłaszcza gdy chodzi o zaburzenia o niewielkim nasileniu, podobno jakim był w przypadku naszego Piotra. W takich przypadkach porażenie rozpoznaje się dopiero około drugiego roku życia, gdy zauważy się wady postawy i chodu.

*Źródło: https://cotozachoroba.pl/

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć
Wpisz własną kwotę
Wpisz swoje email
Wpisz imię i nazwisko

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Zamów online przez nasz formularz - spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img
- Wesprzyj nas -spot_img

Wiadomości