spot_img

Eksplozja w Libanie. Możesz pomóc

Przypomina o ogromnej eksplozji, która wstrząsnęła we wtorek portem libańskiej stolicy, Bejrutem. Wybuch spowodował śmierć wielu osób; jest mnóstwo rannych, powstały ogromne zniszczenia. Liban cierpi – politycznie, ekonomicznie i duchowo.

„Dlatego prosimy o modlitwę za Liban, świętą ziemię, ziemię wielkich świętych, których Polacy tak bardzo kochają (…)” – czytamy w oświadczeniu Fundacji.

Fundacja zachęca, by modlitwa była także odzwierciedleniem wdzięczności za łaski, które otrzymaliśmy za pośrednictwem świętych libańskich.
W tej chwili w ich kraju brakuje krwi, pilnie potrzebne jest jedzenie. Libański Zakon Maronitów udostępnia szkoły oraz klasztory dla rodzin ofiar wybuchu. Są ich tysiące. Przez długi czas nie będą mieli dokąd wrócić. “W dniu dzisiejszym jedynym sposobem pomocy jest przekazanie wsparcia ojcom Maronitom, którzy pomagają tym ludziom. Bądź też częścią tej pomocy!” – czytamy.

Jak przekazać pomoc finansową?
Informację znajdziesz na stronie Maronickiej Fundacji Misyjnej.

„Niech Bóg ma Liban w swojej opiece, niech wspiera nas w modlitwie za Ojczyznę św. Szarbela, niech nasz święty Patron libański wstawia się za wszystkich” – napisał bp Andrzej Siemieniewski, prezydent Fundacji.

Pomoc dla Libanu

Rachunek bankowy w PLN (złotych) dla darowizn:
PL 05 1090 2398 0000 0001 4374 0300
Maronicka Fundacja Misyjna
ul. św. Józefa 1/3, furta klasztorna
51-329 Wrocław
email: biuro@maronici.pl
BIC/SWIFT: WBKPPLPP

Modlimy się, aby Bóg błogosławił i wynagrodził wszystkim, którzy przyczyniają się do złagodzenie bólu ludzi cierpiących. Dziękujemy Wam za wszelki przejaw dobroci i serca.

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć
Wpisz własną kwotę
Wpisz swoje email
Wpisz imię i nazwisko

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Zamów online przez nasz formularz - spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img
- Wesprzyj nas -spot_img

Wiadomości