Czym mogę służyć? | Peter El Ajami
Dziś chcielibyśmy podzielić się historią nadziei i solidarności, która poruszy serca wszystkich. Jest to historia rodziny El Ajami, rodziny maronickiej wyznającej wiarę katolicką, mieszkającej w Polsce. W obliczu trudności życiowych stawiają oni czoło niezwykłemu wyzwaniu: diagnozie porażenia mózgowego u swojego syna, Piotra El Ajami.
Jednak chcielibyśmy dać Piotrowi i jego rodzinie promyk nadziei za pomocą naszej wsparcie i ludzkiego ciepła. Piotr ma szansę na otrzymanie leczenia i rehabilitacji, które mogą odmienić jego życie, dlatego mieszkają w Polsce. Dzięki wsparciu Maronickiej Fundacji Misyjnej wszyscy możemy być częścią tej podróży ku zdrowiu i odnowieniu.
Hojność i wkład każdego z nas może zmienić życie Petera i całej rodziny El Ajami. Przyłączając się do tej sprawy, sprawiamy, że Peter może iść u boku swojej siostry (na zdjęciu), realizować swoje marzenia i w pełni wykorzystać swój potencjał. Ale to nie wszystko; prosimy Cię również, w miarę możliwości, o pomoc poprzez modlitwę, post i jałmużnę.
W tradycji wiary maronickiej jesteśmy wezwani do wyciągania rąk, aby pomagać potrzebującym, dzielić ciężary innych i okazywać miłość i współczucie, których nauczył nas Chrystus. Wspierając rodzinę El Ajami, wcielamy w życie te zasady i odgrywamy znaczącą rolę w ich drodze do uzdrowienia. Pamiętajmy o słowach apostoła Pawła: “A zatem, dopóki mamy czas, czyńmy dobrze wszystkim, a zwłaszcza naszym braciom w wierze” (Ga 6:10). To jest nasza okazja, aby czynić dobro tej rodzinie i Peterowi.
Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do nas w tej szlachetnej sprawie poprzez solidarne wyciągnięcie rąk i serc. Zjednoczmy nasze modlitwy i zasoby, aby zaoferować Peterowi El Ajami szansę na życie pełne nadziei i ludzkiego ciepła, tak aby wszystko, co on i jego rodzina mogą osiągnąć, było na chwałę Boga.
Niech Bóg błogosławi hojność i serce wszystkich w tym Adwencie, a my życzymy Wam wszystkim świętych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.
W imieniu Maronickiej Fundacji Misyjnej oraz rodziny El Ajami.
Przekazując darowiznę z dopiskiem El Ajami wspierasz Peterowi w codziennym funkcjonowaniu i zmaganiach.
Dane do przelewu na konto:
Maronicka Fundacja Misyjna
PL 08 1090 1434 0000 0001 5651 6617
Tytuł przelew: Darowizna – El Ajami
Twoja darowizna stanowi realną pomóc w sferze zadań publicznych w zakresie: działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego, oraz działalności na rzecz integracji cudzoziemców zgodnie z art. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Więcej o tym, można tutaj przeczytać.
Fundacja Avalon – Peter El Ajami
OBJAWY PORAŻENIA MÓZGOWEGO*
Do zaburzeń należą: hipotonia – obniżenie napięcia mięśni; spastyczność – opór kończyn wobec biernych ruchów; ataksja – niezborne, szarpiące ruchy; atetoza – ruchy mimowolne, nie do świadomego opanowania. Choć uszkodzenie mózgu nie narasta, wraz z dojrzewaniem mózgu ujawniają się kolejne cechy porażenia. U noworodków mogą występować różnorodne objawy porażenia mózgowego: upośledzenie zdolności do ssania; nieprawidłowe napięcie mięśniowe; patologiczne odruchy ścięgniste; drgawki lub nadmierna senność.
Zdarza się, że przez wiele miesięcy nie podejrzewa się porażenia mózgowego, dopóki nie ujawni się nieprawidłowy lub opóźniony rozwój ruchowy: około trzeciego miesiąca życia dziecko nie ma prawidłowej kontroli nad ruchami głowy; dziesięciomiesięczne dziecko nie potrafi samodzielnie siedzieć; przy zabiegach pielęgnacyjnych zwraca uwagę sztywność dziecka; utrzymują się tzw. prymitywne odruchy; około roku pojawiają się charakterystyczne ruchy mimowolne; w przypadku ataksji u dziecka stwierdza się hipotonię, a potem tzw. drżenie zamiarowe.
Dodatkowe upośledzenie Porażenie mózgowe można rozpoznać wkrótce po urodzeniu, często jednak rozpoznanie bywa opóźnione, zwłaszcza gdy chodzi o zaburzenia o niewielkim nasileniu, podobno jakim był w przypadku naszego Piotra. W takich przypadkach porażenie rozpoznaje się dopiero około drugiego roku życia, gdy zauważy się wady postawy i chodu.
*Źródło: https://cotozachoroba.pl/