spot_img

Jezu ufam Tobie!

W grudniu 2019 r. Maronicka Fundacja Misyjna sfinansowała dla ponad 310 dzieci z różnych regionów Libanu, uczęszczających do szkoły technicznej, namalowaną kopię obrazu Jezusa Miłosiernego z napisem “Jezu, ufam Tobie!” po arabsku. Przed dostarczeniem obrazu do szkoły dzieło sztuki zostało pobłogosławione przez samego patriarchę Kościoła maronickiego, Jego Eminencję kardynała Bszarę Butrosa Rai.

Inicjatywa ta była owocem pierwszej rozmowy z dyrektorem szkoły, o. Elie Korkomaz, w maju 2019 r. Szkoła doświadcza obecnie różnych potrzeb, zarówno materialnych, strukturalnych jak i pedagogicznych oraz duchowych. Znana jako Sierociniec św. Szarbela, należący do Zakonu Libańskich Maronitów, jest bezpłatną szkołą z internatem dla chłopców i dziewcząt w wieku od trzech do 17 lat. Obecnie w sierocińcu przebywa 60 dzieci, którym zapewnia się wszystko, czego potrzebują. 

Wierzymy głęboko, że Bóg może wysłuchać naszych modlitw. Dlatego włączyliśmy się w pomoc wszystkim w tej szkole, aby mogli zbliżyć się do Chrystusa, Źródła miłosierdzia.

22 lutego 2021r. mija 90 lat od chwili objawienia Jezusa Miłosiernego św. Faustynie Kowalskiej. Wizerunek Jezusa, z którego boku wypływają dwa promienie – krew i woda – zna każdy katolik. Większość z wierzących wie, że obraz został namalowany z polecenia samego Zbawiciela, które podczas objawienia usłyszała Siostra Faustyna.

Polecenie Jezusa

Ubrany w białą szatę Jezus podnosi prawą dłoń w geście błogosławieństwa. Lewą ręką wskazuje na swoje otwarte serce, z którego wydobywa się czerwony i niebieski promień. Obraz obecny, chyba w każdym, polskim kościele nie jest wcale tym, który jako pierwszy ujrzał światło dzienne.

Wieczorem, kiedy byłam w celi, ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. W milczeniu wpatrywałam się w Pana, dusza moja była przejęta bojaźnią, ale i radością wielką. Po chwili powiedział mi Jezus: wymaluj obraz według rysunku, który widzisz z podpisem: Jezu ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie. Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja sam bronić ją będę jako swej chwały.  Nakaz stworzenia obrazu Siostra Faustyna usłyszała 22 lutego 1931 roku, kiedy przebywała w płockim oddziale zakonu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.  Zadanie zlecone prostej zakonnicy od Syna Bożego wprawiło ją w nie lada zakłopotanie. Mimo braku talentu plastycznego, Faustyna usiłowała odmalować ujrzaną wizję.  Ze swoich prób zwierzyła się spowiednikowi. Ksiądz usiłował przekonać zakłopotaną siostrę, że  ma malować obraz w duszy swojej. Niezrażona tłumaczeniem duchownego zakonnica uznała, że obraz musi powstać w graficznej formie.

Skorzystaj z okazji, aby pomodlić się za tych ludzi w Libanie!
Uprzejmie dziękujemy za modlitwę!

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Zamów online przez nasz formularz - spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img
- Wesprzyj nas -spot_img

Wiadomości