spot_img

Mistyka codzienności | o. Mariusz Wójtowicz OCD

“Prostota życia, która nas nie przekonuje, czyni cuda, które nas przekonują…” Liban jest krainą świętych prostoty życia, która rodzi cuda i ich milczenia, które przemawia ponadczasowo. Taki właśnie był św. Szarbel – Prorok Miłości i Pielgrzym Wieczności.

Szarbel płonąc miłością do Chrystusa, był jak On i czynił takie same cuda jak ON. Swoim życiem zaprzecza, że bycie pustelnikiem, anachoretą jest bezużyteczne, niepotrzebne społeczeństwu. Kto przysłuży się dzisiaj ludzkości? Kto wszystko postawi na jeden cel, szerząc pokój i mądrość! W Libanie mówi się, że ta ziemie istnieje tylko dzięki modlitwie pustelników.

Ten święty pustelnik odkrył MIŁOŚĆ i pozwolił jej wzrastać, odkrył WIECZNOŚĆ i zaczął nią żyć. Odkrył, że Bóg dla Niego jest wszystkim, a potem konsekwentnie wprowadzał to w życie. Nie przemawiał, nie nauczał, nie pisał… Ukrył siebie w całkowitym milczeniu, by nie przysłaniać dzieła Bożego. Żył na wzór pragnień Serca Jezusowego: cichy i pokorny. Zrobił wszystko, by ON mógł działać.

o. Mariusz Wójtowicz OCD

Więcej informacji: https://dumanie.pl/

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Zamów online przez nasz formularz - spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img
- Wesprzyj nas -spot_img

Wiadomości