spot_img

Wyjątkowe Święta Bożego Narodzenia | Dom Opieki Kfarmashoun w Libanie

Akcja charytatywna rozpoczęła się w grudniu 2020 roku i nadal trwa!
W tradycji Bożego Narodzenia przeżywamy i świętujemy wcielenie Boga niewidzialnego. Wszędzie tam, gdzie jest Jego miłość, panuje w domu atmosfera czułości i ciepła.

Święta Bożego Narodzenia większość z nas kojarzy ze szczęśliwym czasem spędzonym w rodzinie. Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia trwały dla wielu już od początku grudnia (pieczenie pierników, ubieranie choinki, pierwsze refleksje nad wyborem prezentów…). Jest też refleksja nad tym, jak przygotować nasze serca na przyjście naszego Pana.

Pomimo okoliczności widzimy, że w sercach tych, którzy przez gorzkie doświadczenia stracili swoich bliskich, tli się iskra nadziei przez ich wrażliwość i hojność. Pomimo podziałów ludzie są coraz bliżej potrzeb innych. Każdy z nas zna wartość przebywania z rodziną i z bliskimi podczas Świąt.

Jednak ta rzeczywistość nie zaistniała dla wielu tych, którzy byli hospitalizowani, rozdzieleni, odbywający kwarantannę czy znajdujący się w domach opieki. Przygotowania do Bożego Narodzenia w Ziemi Świętych Libańskich zaczęły się o wiele wcześniej… od okrutnego wybuchu, który miał miejsce w lipcu. Przygotowaniem stała się prawdziwa walka: o ciepło rodzinne, pociechę bliskich osób, które straciły ukochanych, rodziców czy dzieci, walka z bólem serca spowodowanym obojętnością i brakiem roztropności władz…

Święta Bożego Narodzenia mają przemieniać nasze serca, aby coraz bardziej królowały w naszych domach pokój, nadzieja i prawdziwa miłość między ludźmi. Dlatego wyszliśmy naprzeciw potrzebom naszych braci w wierze w Libanie. Udało nam się już naprawić ponad 40 domów, przygotować ponad 400 posiłków dziennie dla potrzebujących, wesprzeć dwa szpitale, który zostały dotknięte podczas wybuchu itd.

W tym roku w sposób wyjątkowy podzieliliśmy się tym polskim ciepłem rodzinnym, aby i oni doświadczyli przez Miłosierdzie Boże Jego bliskości, a w naszych sercach zajaśniał Jego Duch, byśmy mogli świętować przyjście Boga wszechmocnego, który wcielony stał się bezbronnym Dzieckiem.

Kochani, ostatnio dotarła do nas prośba z Domu Opieki w Kfarmashoun w Libanie
(zdjęcia poniżej).

Dom Opieki Kfarmashoun jest klasztorem Sióstr Misjonarek Najświętszego Sakramentu, który udziela schronienia dla starszych i młodych kobiet potrzebujących opieki medycznej i stałego nadzoru w przyjaznej atmosferze, otoczonych troskliwością, miłością i spokojem.

W domu tym obecnie przebywa 90 kobiet, mających różne potrzeby zdrowotne. Najwięcej z nich ma problemy z chodzeniem, zdana na poruszanie się na wózkach inwalidzkich, chodzikach i o laskach. Poważnym problemem w tym domu jest bardzo stara, często psująca się winda. W sytuacji, w której obecnie znajduje się Liban, bardzo trudno uzyskać części zamienne, by wyremontować windę. Jej stan mocno utrudnia siostrom pracę w ośrodku.

Wymagania niezbędne do naprawy windy są następujące:

  • wymiana silnika na nowy, mający 2 prędkości, 6 koni mechanicznych, zasilanie z wentylatorem i przełącznikiem elektrycznym do przeciążania,
  • zmiana płyty elektrycznej za pomocą specjalnej płyty VVF w celu oszczędzania energii elektrycznej (tryb ekonomiczny),
  • zmiana dotychczasowej obudowy na stal nierdzewną,
  • dostosowanie i powiększenie podstawy obudowy,
  • zmiana przełączników elektrycznych na sterowane elektroniczne oraz wskaźnik na wejściu,
  • umieszczenie nowej tablicy rozdzielczej.

Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Niech Opatrzność Boża nagrodzi was za waszą troskę.

Wesprzyj nas z dopiskiem „Dom opieki”

PL 39 1090 2398 0000 0001 4374 0270
Maronicka Fundacja Misyjna
ul. św. Józefa 1/3, furta klasztorna
51-329 Wrocław
BIC/SWIFT: WBKPPLPP

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć
Wpisz własną kwotę
Wpisz swoje email
Wpisz imię i nazwisko

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Zamów online przez nasz formularz - spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img
- Wesprzyj nas -spot_img

Wiadomości