spot_img

Legnica 2024 | Ogólnopolski Dzień Skupienia

W kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski odbyło się IV Ogólnopolskie Spotkanie Katolickiego Ruchu „Wspólnota Świętego Szarbela”.

Św. Szarbela określają “nośnikiem światła, ciszy i pragnienia Boga”. Hasłem tegorocznego zjazdu były słowa „Bóg przyjdzie z Libanu, a Jego chwała zabłyśnie jak światło”.

Specjalnie z Libanu na spotkanie do Legnicy przyjechał o. Charbel Beirouthy OLM z zakonu libańskich maronitów, były kustosz sanktuarium św. Szarbela w Annaya, który wygłosił dwie konferencje poświęcone temu libańskiemu mnichowi, znanemu z licznych cudów. O Św. Szarbelu i swojej podróży do Libanu opowiadał także biskup legnicki Andrzej Siemieniewski – delegat Konferencji Episkopatu Polski dla wspólnot Św. Szarbela i Maronickiej Fundacji Misyjnej. Uczestnicy mieli także okazję wziąć udział w nabożeństwie Św. Szarbela podczas którego wielu z nich przyjęło szkaplerz świętego, wysłuchało świadectw, a także uczestniczyło w Mszy św. rycie maronickim.

Nie zabrakło modlitwy o uzdrowienie przez wstawiennictwo Św. Szarbela oraz namaszczenia olejem świętego. Do Legnicy na IV Ogólnopolskie Spotkanie Katolickiego Ruchu „Wspólnota Świętego Szarbela” przyjechało około 200 osób nie tylko z Polski m.in. z Zielonej Góry, Leszna, Poznania, Szczecinka, Lubina, ale i z zagranicy – Włoch i Szwecji.

Święty Szarbel urodził się 8 maja 1828 r. w Bika Kafra w północnym Libanie. Wstąpił do maronickiego klasztoru św. Marona w miejscowości Annaja, gdzie otrzymał zakonne imię Szarbel. Po studiach teologicznych w klasztorze w Kafifan i otrzymaniu święceń kapłańskich, wrócił do klasztoru św. Marona, gdzie przebywał do 1875 roku, następnie przeniósł się do znajdującej się w pobliżu klasztoru pustelni, gdzie spędził ostatnie 23 lata swego życia. Zmarł 24 grudnia 1898 r. W 1977 r. został kanonizowany przez papieża Pawła VI. Kościół maronicki jest Kościołem katolickim obrządku wschodniego, w pełnej komunii ze Stolicą Apostolską.

Maronici to katolicy obrządku zachodnio-syryjskiego. Zamieszkują Liban, Syrię, Palestynę, Egipt i Cypr.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica

 

Św. Szarbel jest nośnikiem światła, ciszy i pragnienia Boga. W kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski odbyło się IV Ogólnopolskie Spotkanie Katolickiego Ruchu „Wspólnota Świętego Szarbela”. Hasłem tegorocznego zjazdu były słowa „Bóg przyjdzie z Libanu, a Jego chwała zabłyśnie jak światło”. Specjalnie z Libanu na spotkanie do Legnicy przyjechał o. Charbel Beirouthy OLM z zakonu libańskich maronitów, były kustosz sanktuarium św. Szarbela w Annaya, który wygłosił dwie konferencje poświęcone temu libańskiemu mnichowi, znanemu z licznych cudów. O Św. Szarbelu i swojej podróży do Libanu opowiadał także Biskup legnicki Andrzej Siemieniewski – delegat Konferencji Episkopatu Polski dla wspólnot Św. Szarbela i Maronickiej Fundacji Misyjnej. Uczestnicy mieli także okazję wziąć udział w nabożeństwie Św. Szarbela podczas którego wielu z nich przyjęło szkaplerz świętego, wysłuchać świadectw a także uczestniczyć w Mszy św. rycie marionickim.

Nie zabrakło modlitwy o uzdrowienie przez wstawiennictwo Św. Szarbela oraz namaszczenia olejem świętego. Do Legnicy na IV Ogólnopolskie Spotkanie Katolickiego Ruchu „Wspólnota Świętego Szarbela” przyjechało około 200 osób nie tylko z Polski m.in. z Zielonej Góry, Leszna, Poznania, Szczecinka, Lubina, ale i z zagranicy Włoch i Szwecji. Święty Szarbel urodził się 8 maja 1828 r. w Bika Kafra w północnym Libanie. Wstąpił do maronickiego klasztoru św. Marona w miejscowości Annaja, gdzie otrzymał zakonne imię Szarbel. Po studiach teologicznych w klasztorze w Kafifan i otrzymaniu święceń kapłańskich, wrócił do klasztoru św. Marona, gdzie przebywał do 1875 roku, następnie przeniósł się do znajdującej się w pobliżu klasztoru pustelni, gdzie spędził ostatnie 23 lata swego życia.

Zmarł 24 grudnia 1898 r. W 1977 r. został kanonizowany przez papieża Pawła VI. Kościół maronicki jest Kościołem katolickim obrządku wschodniego, w pełnej komunii ze Stolicą Apostolską. Maronici to katolicy obrządku zachodnio-syryjskiego. Zamieszkują Liban, Syrię, Palestynę, Egipt i Cypr.

 

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Zamów online przez nasz formularz - spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img
- Wesprzyj nas -spot_img

Wiadomości