spot_img

Matka Boża Bolesna, Pocieszycielka Syryjczyków

W tym roku widzimy, że po długim okresie pracy apostolskiej oraz poprzez projekty ewangelizacyjne i charytatywne, duchowni i świeccy, Polacy, Syryjczycy i Libańczycy, łączą się we wspólnej służbie Bogu i Kościołowi poprzez apostolską działalność Fundacji w Polsce.

Czerpiąc swe siły z modlitwy, działania Fundacji mają na celu również wsparcie naszych braci i sióstr na Bliskim Wschodzie w ich codziennych zmaganiach. Dlatego dzisiaj prosimy o modlitwę za przyczyną Najświętszej Maryi Panny, Matki Bolesnej, Pocieszycielki Syryjczyków. Żadne inne wsparcie nie zastąpi zanoszenia próśb do dobrego Boga o błogosławieństwo dla naszych wysiłków!

Dramat w Syrii trwa od kilku lat i wciąż są tam ludzie, którzy stracili wszystko. Maronici, którzy są pośród nich, to katolicy obrządku zachodnio-syryjskiego. Zamieszkują Liban, Syrię, Palestynę, Egipt i Cypr, a także szeroko pojętą diasporę. Diecezja Latakia w Syrii wraz z Maronicką Fundacją Misyjną w Polsce zwracają się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc. 

Pan Bóg wybiera niektórych ludzi, aby w nadzwyczajny sposób przypominali światu o Jego istnieniu, Jego wszechmocnej miłości oraz nieskończonym miłosierdziu. Święci z Libanu – jak św. Szarbel, św. Rafka, św. Ne’metallah El-Hardini i bł. Stefan Ne’me – są jednymi z najbardziej znanych na Bliskim Wschodzie. Budzą zachwyt i powszechne zdziwienie z powodu nadzwyczajnych cudów i znaków, które się dokonują za ich wstawiennictwem. Niech zatem bliskość duchowa między nami dokonuje się również poprzez modlitwę za ich wstawiennictwem.

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Zamów online przez nasz formularz - spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img
- Wesprzyj nas -spot_img

Wiadomości