Matka Boża Bolesna, Pocieszycielka Syryjczyków

W tym roku widzimy, że po długim okresie pracy apostolskiej oraz poprzez projekty ewangelizacyjne i charytatywne, duchowni i świeccy, Polacy, Syryjczycy i Libańczycy, łączą się we wspólnej służbie Bogu i Kościołowi poprzez apostolską działalność Fundacji w Polsce.

Czerpiąc swe siły z modlitwy, działania Fundacji mają na celu również wsparcie naszych braci i sióstr na Bliskim Wschodzie w ich codziennych zmaganiach. Dlatego dzisiaj prosimy o modlitwę za przyczyną Najświętszej Maryi Panny, Matki Bolesnej, Pocieszycielki Syryjczyków. Żadne inne wsparcie nie zastąpi zanoszenia próśb do dobrego Boga o błogosławieństwo dla naszych wysiłków!

Dramat w Syrii trwa od kilku lat i wciąż są tam ludzie, którzy stracili wszystko. Maronici, którzy są pośród nich, to katolicy obrządku zachodnio-syryjskiego. Zamieszkują Liban, Syrię, Palestynę, Egipt i Cypr, a także szeroko pojętą diasporę. Diecezja Latakia w Syrii wraz z Maronicką Fundacją Misyjną w Polsce zwracają się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc. 

Pan Bóg wybiera niektórych ludzi, aby w nadzwyczajny sposób przypominali światu o Jego istnieniu, Jego wszechmocnej miłości oraz nieskończonym miłosierdziu. Święci z Libanu – jak św. Szarbel, św. Rafka, św. Ne’metallah El-Hardini i bł. Stefan Ne’me – są jednymi z najbardziej znanych na Bliskim Wschodzie. Budzą zachwyt i powszechne zdziwienie z powodu nadzwyczajnych cudów i znaków, które się dokonują za ich wstawiennictwem. Niech zatem bliskość duchowa między nami dokonuje się również poprzez modlitwę za ich wstawiennictwem.

Wybrane dla Ciebie

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

- Komunikaty -
- Wesprzyj nas -
- Modlimy się za Ciebie! -

Wiadomości