spot_img

Stowarzyszenie Rodziny Domów Modlitwy

W związku z licznymi zapytaniami informujemy, że Rodzina Świętego Szarbela w Polsce nie ma nic wspólnego ze Stowarzyszeniem Rodziny Domów Modlitwy św. o. Charbela. “Stowarzyszenie Rodziny Domów Modlitwy” to prywatna inicjatywa ks. Jarosława Cieleckiego, który obecnie nie ma prawa spełniać posługi kapłańskiej oraz jak sam określił: “nie należymy do grona duchowieństwa rzymskokatolickiego.” (list z dnia 22 czerwca 2020).

Jednocześnie informujemy, iż Rodzina Świętego Szarbela w Polsce pozostaje w pełnej jedności z hierarchią Kościoła Rzymskokatolickiego w Polsce i cieszy się błogosławieństwem maronickiego patriarchy z Libanu, kardynała Beszary Boutrosa El-Rai, który wspiera jej działalność, oraz akceptacją i zaufaniem libańskich władz Rodziny Świętego Szarbela.

Aktualnie, po konsultacjach z hierarchią Kościoła maronickiego w Libanie, przygotowujemy statut Rodziny Świętego Szarbela w Polsce, który nada jej osobowość kościelno-prawną i ustanowi formalne podstawy do tworzenia grup formacyjno-modlitewnych w parafiach.

Kontakt z tą rzymskokatolicką wspólnotą można nawiązać przez Maronicką Fundację Misyjną: www.maronici.pl oraz przez bpa Andrzeja Siemieniewskiego z archidiecezji wrocławskiejBp.A.Siemieniewski@archidiecezja.wroc.pl lub biskup@maronici.pl.

Osoby zainteresowane przystąpieniem do Rodziny Świętego Szarbela w Polsce zapraszamy do kontaktu z sekretariatem rodziny (e-mail: rodzina@maronici.pl), gdzie można uzyskać stosowną deklarację oraz wiedzy o formacji.

 Komunikat Konferencji Episkopatu Polski
 Komunikat Fundacji w sprawie grupy czcicieli św. Szarbela

“Ks. Jarosław Cielecki nie jest upoważniony przez nasze Sanktuarium do prowadzenia działalności związanej z postacią św. Szarbela” – podkreśla opat Tannous Nehme, przełożony klasztoru św. Marona (sanktuarium św. Szarbela) w Annaya (Liban) w liście z 22 lipca br. przesłanym do Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski. Dokument o. Opata Tannous Nehme z Libanu .

Więcej na stronie Konferencji Episkopatu Polski

Osoby należące do rzymskokatolickich wspólnot św. Szarbela mogą znaleźć duchowe wsparcie w Maronickiej Fundacji Misyjnej, której przewodniczącym jest Ksiądz Biskup Andrzej Siemieniewski, biskup pomocniczy Archidiecezji Wrocławskiej – czytamy w opublikowanym dziś komunikacie Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski.

Email: rodzina@maronici.pl
Formularz

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Zamów online przez nasz formularz - spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img
- Wesprzyj nas -spot_img

Wiadomości