spot_img

Liban | Akcja charytatywna w Mayroubie, Liban

Czas na podsumowanie dotychczasowych działań pomocowych w Libanie, prowadzonych w okresie od 01.07.2021 – 07.11.2021 r.:

  • Prace prowadzone są w oparciu o współpracę z Zgromadzenie Libańskich Misjonarzy Maronitów (Sanktuarium św. Jana Pawła II, Liban) oraz lokalnymi wolontariuszami.
  • Wspólnymi siłami udało się przekazać 7.945,45 zł (1.900 USD = 39.520.000 LL).
    Obecnie w Libanie jest bardzo mało miejsc pracy ze względu na kryzys finansowy i inflację. Wiele osób pracuje przez cały miesiąc i otrzymuje wynagrodzenie w wysokości do 150pln.
  • Dzięki starań Kongregacji Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Trzebnicy otrzymaliśmy niezliczoną ilość leków, które posegregowaliśmy i za pośrednictwem Ambasady Libanu w Polsce oraz Caritasu wysłaliśmy do najbardziej potrzebujących.
  • W sumie wsparcie charytatywne objęło zakup oleju napędowego do ogrzewania domów w celu zabezpieczenia przed zimą oraz żywność, które zostało rozdane 23 osobom a także wsparcie dla klasztoru mnichów misjonarzy w Mayroubie.
  • Mayrouba, Bzoumar, Mount Kesserwan.

Maronicka Fundacja Misyjna zamierza kontynuować i rozbudowywać działania w ramach gromadzonych środków, wspierać partnerów oraz współpracować z lokalnymi podmiotami. Bierzcie również udział w akcji charytatywnej z nami i pomóżcie nam wnieść nadzieję i uszczęśliwić najbardziej potrzebujących w Libanie. Dziękujemy Wam za wszelki przejaw dobroci i serca.

Modlimy się, aby Bóg błogosławił i wynagrodził wszystkim, którzy przyczyniają się do złagodzenie bólu ludzi cierpiących!

W duchu wdzięczności kustosz sanktuarium Jana Pawła II wraz z kapłanami i świeckimi z delegatury Maronickiej Fundacji Misyjnej  oraz z Patriarchą Maronickim, Kard. Beszara el Rai odmówiliśmy różaniec w intencji wszystkich ofiarodawców, który był transmitowany przez telewizję Nousart. Po Różańcu świętym, patriarcha maronicki otrzymał podsumowanie działalności fundacji. Została również odprawiona Msza św. w klasztorze św. Marona, Annaya, grobu świętego Szarbela. W sposób szczególny, w sanktuarium w Annaya, modliliśmy się za wszystkich wiernych z parafii pw. św. Piotra i Pawła w Trzebnicy. Wszystkie intencje zostały złożone na ołtarzu Bożym. Modliliśmy się także za tych, którzy w dyskretny sposób modląc się włączyli się w pomoc w tej charytatywnej akcji.

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć
Wpisz własną kwotę
Wpisz swoje email
Wpisz imię i nazwisko

 

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Zamów online przez nasz formularz - spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img
- Wesprzyj nas -spot_img

Wiadomości