Liban | Akcja charytatywna w Mayroubie, Liban

Czas na podsumowanie dotychczasowych działań pomocowych w Libanie, prowadzonych w okresie od 01.07.2021 – 07.11.2021 r.:

  • Prace prowadzone są w oparciu o współpracę z Zgromadzenie Libańskich Misjonarzy Maronitów (Sanktuarium św. Jana Pawła II, Liban) oraz lokalnymi wolontariuszami.
  • Wspólnymi siłami udało się przekazać 7.945,45 zł (1.900 USD = 39.520.000 LL).
    Obecnie w Libanie jest bardzo mało miejsc pracy ze względu na kryzys finansowy i inflację. Wiele osób pracuje przez cały miesiąc i otrzymuje wynagrodzenie w wysokości do 150pln.
  • Dzięki starań Kongregacji Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Trzebnicy otrzymaliśmy niezliczoną ilość leków, które posegregowaliśmy i za pośrednictwem Ambasady Libanu w Polsce oraz Caritasu wysłaliśmy do najbardziej potrzebujących.
  • W sumie wsparcie charytatywne objęło zakup oleju napędowego do ogrzewania domów w celu zabezpieczenia przed zimą oraz żywność, które zostało rozdane 23 osobom a także wsparcie dla klasztoru mnichów misjonarzy w Mayroubie.
  • Mayrouba, Bzoumar, Mount Kesserwan.

Maronicka Fundacja Misyjna zamierza kontynuować i rozbudowywać działania w ramach gromadzonych środków, wspierać partnerów oraz współpracować z lokalnymi podmiotami. Bierzcie również udział w akcji charytatywnej z nami i pomóżcie nam wnieść nadzieję i uszczęśliwić najbardziej potrzebujących w Libanie. Dziękujemy Wam za wszelki przejaw dobroci i serca.

Modlimy się, aby Bóg błogosławił i wynagrodził wszystkim, którzy przyczyniają się do złagodzenie bólu ludzi cierpiących!

W duchu wdzięczności kustosz sanktuarium Jana Pawła II wraz z kapłanami i świeckimi z delegatury Maronickiej Fundacji Misyjnej  oraz z Patriarchą Maronickim, Kard. Beszara el Rai odmówiliśmy różaniec w intencji wszystkich ofiarodawców, który był transmitowany przez telewizję Nousart. Po Różańcu świętym, patriarcha maronicki otrzymał podsumowanie działalności fundacji. Została również odprawiona Msza św. w klasztorze św. Marona, Annaya, grobu świętego Szarbela. W sposób szczególny, w sanktuarium w Annaya, modliliśmy się za wszystkich wiernych z parafii pw. św. Piotra i Pawła w Trzebnicy. Wszystkie intencje zostały złożone na ołtarzu Bożym. Modliliśmy się także za tych, którzy w dyskretny sposób modląc się włączyli się w pomoc w tej charytatywnej akcji.

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć
Wpisz własną kwotę
Wpisz swoje email

 

Wybrane dla Ciebie

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

- Komunikaty -
- Zamów online przez nasz formularz -
- Modlimy się za Ciebie! -
- Wesprzyj nas -

Wiadomości