Serce przy sercu! | Pomoc dla 119 rodzin

Czas na podsumowanie dotychczasowych działań pomocowych w Bejrucie, prowadzonych w okresie od sierpnia do końca grudnia 2020 r.:

  • Prace prowadzone są w oparciu o współpracę z Kongregacją Libańskich Maronitów Misjonarzy w Libanie oraz lokalnych wolontariuszy.
  • Wspólnymi siłami udało się przekazać 51 568,32 zł.
  • W sumie wsparcie charytatywne objęło 119 rodzin w sytuacji nędzy (74 rodziny cierpiące z powodu bezrobocia od dwóch lat, 45 rodzin z osobami śmiertelnie chorymi) – nie podajemy nazwisk rodzin ani ich numerów telefonów.
  • Maronicka Fundacja Misyjna w Libanie ma swoich przedstawicieli, którzy docierają do najbardziej potrzebujących i zagospodarowują w sposób najbardziej słuszny przekazane środki. Wśród ekipy 9 osobowej należy podziękować m.in. za aktywne zaangażowanie ojcu sekretarzowi generalnemu Rady Patriarchów Kościołów Katolickich Wschodnich oraz ojcu kustoszowi Sanktuarium św. Jana Pawła II w Libanie.

Oto dzielnice, w których dostarczaliśmy wsparcie:

Bejrut, Ashrafiyye
Bejrut, Burj Hammoud
Bejrut, Gemmayze
Bejrut, Mar Mkhayel
Jdeideh
Sabtiyyeh Sed El Boushriyyeh
Sin El Fil
Jounieh
Jbeil

Maronicka Fundacja Misyjna zamierza kontynuować i rozbudowywać działania w ramach gromadzonych środków, wspierać partnerów oraz współpracować z lokalnymi podmiotami. Bierzcie również udział w tej akcji charytatywnej z nami i pomóżcie nam wnieść nadzieję i uszczęśliwić najbardziej potrzebujących w Libanie. Dziękujemy Wam za wszelki przejaw dobroci i serca.

Modlimy się, aby Bóg błogosławił i wynagrodził wszystkim, którzy przyczyniają się do złagodzenie bólu ludzi cierpiących!

 

Wybrane dla Ciebie

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

- Komunikaty -
- Wesprzyj nas -

Wiadomości