spot_img

Serce przy sercu! | Pomoc dla 119 rodzin

Czas na podsumowanie dotychczasowych działań pomocowych w Bejrucie, prowadzonych w okresie od sierpnia do końca grudnia 2020 r.:

  • Prace prowadzone są w oparciu o współpracę z Kongregacją Libańskich Maronitów Misjonarzy w Libanie oraz lokalnych wolontariuszy.
  • Wspólnymi siłami udało się przekazać 51 568,32 zł.
  • W sumie wsparcie charytatywne objęło 119 rodzin w sytuacji nędzy (74 rodziny cierpiące z powodu bezrobocia od dwóch lat, 45 rodzin z osobami śmiertelnie chorymi) – nie podajemy nazwisk rodzin ani ich numerów telefonów.
  • Maronicka Fundacja Misyjna w Libanie ma swoich przedstawicieli, którzy docierają do najbardziej potrzebujących i zagospodarowują w sposób najbardziej słuszny przekazane środki. Wśród ekipy 9 osobowej należy podziękować m.in. za aktywne zaangażowanie ojcu sekretarzowi generalnemu Rady Patriarchów Kościołów Katolickich Wschodnich oraz ojcu kustoszowi Sanktuarium św. Jana Pawła II w Libanie.

Oto dzielnice, w których dostarczaliśmy wsparcie:

Bejrut, Ashrafiyye
Bejrut, Burj Hammoud
Bejrut, Gemmayze
Bejrut, Mar Mkhayel
Jdeideh
Sabtiyyeh Sed El Boushriyyeh
Sin El Fil
Jounieh
Jbeil

Maronicka Fundacja Misyjna zamierza kontynuować i rozbudowywać działania w ramach gromadzonych środków, wspierać partnerów oraz współpracować z lokalnymi podmiotami. Bierzcie również udział w tej akcji charytatywnej z nami i pomóżcie nam wnieść nadzieję i uszczęśliwić najbardziej potrzebujących w Libanie. Dziękujemy Wam za wszelki przejaw dobroci i serca.

Modlimy się, aby Bóg błogosławił i wynagrodził wszystkim, którzy przyczyniają się do złagodzenie bólu ludzi cierpiących!

 

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Zamów online przez nasz formularz - spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img
- Wesprzyj nas -spot_img

Wiadomości