spot_img

Saydet el Talleh | رعية سيدة التلة – دير القمر

Czas na podsumowanie dotychczasowych działań pomocowych w Libanie, prowadzonych w okresie od 01.10.2021 – 17.11.2021 r.:

  • Prace prowadzone są w oparciu o współpracę z Zakonem Maronickim Błogosławionej Maryi Dziewicy.
  • Wspólnymi siłami udało się przekazać 2662,96 zł (14 979 608 LL).
  • Dzisiejszy kryzys finansowy w Libanie doprowadził do tego, że dochody rodzin wynoszą zaledwie 50 dolarów miesięcznie. Ludzie są w tragicznym położeniu i nie są w stanie kupić podstawowych środków do życia. Zarówno na lokalne ogrzewanie w zimie, jak i na energię elektryczną nie ma pieniędzy. “Żyjemy w stanie zmartwienia, z wielką nadzieją, że Bóg nam pomoże. Dzięki Bogu wielu ludzi jest z nami solidarnych, ale sytuacja będzie coraz gorsza. We wszystkich aptekach nie ma już leków. Musimy znaleźć lokalne rozwiązania dla różnych obszarów życia oraz pomóc na miarę możliwości aby przetrwać ten czas zamętu – powiedział wikariusz parafii Matki Bożej Wzgórza, o. Antonio.
  • Deir el-Qamar to chrześcijańska wioska, w której w 1860 roku doszło do masakry chrześcijan. Historyczne zapisy wspominają, że ponad dwa tysiące ciał zostało znalezionych na ulicach, kiedy w okolicy pojawiły się oddziały wsparcia. Pozostali wyemigrowali. Dziś rzeczywistość wygląda inaczej, ale chrześcijanie z tej wioski żyją z wieloma trudnościami i przeżywają kryzys. Choć żyją w pokoju, wioska jest otoczona przez wioski muzułmańskie i druzyjskie. Aby obecność chrześcijan mogła być kontynuowana na tej ziemi przesiąkniętej krwią libańskich męczenników katolickich, chcemy wesprzeć miejscową parafię i szkoły katolickie. W ten sposób pomożemy najbardziej potrzebującym rodzinom, a także podarujemy nadzieję, że rodziny katolickie będą mogły nadal dawać swoje świadectwo wiary katolickiej. Bądź częścią tego projektu i pomóż nam utrzymać chrześcijańską obecność w Libanie.
  • Deir el-Qamar, Szuf, Liban

Maronicka Fundacja Misyjna zamierza kontynuować i rozbudowywać działania w ramach gromadzonych środków, wspierać partnerów oraz współpracować z lokalnymi podmiotami. Bierzcie również udział w akcji charytatywnej z nami i pomóżcie nam wnieść nadzieję i uszczęśliwić najbardziej potrzebujących w Libanie. Dziękujemy Wam za wszelki przejaw dobroci i serca.

Modlimy się, aby Bóg pobłogosławił i nagrodził wszystkich, którzy pomagają w łagodzeniu bólu cierpiących ludzi, zwłaszcza za pomoc materialną i finansową.

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć
Wpisz własną kwotę
Wpisz swoje email
Wpisz imię i nazwisko

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Zamów online przez nasz formularz - spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img
- Wesprzyj nas -spot_img

Wiadomości