Przy tej okazji dyskutowano o jedności oraz zbliżania wiernych do Boga poprzez katolicką duchowość wschodnią maronicką i służbę Kościołowi powszechnemu. Również w tym dniu przedstawicieli z Libanu rozmawiali o obecną sytuację w Libanie.
Podczas spotkania Ksiądz biskup Henryk Ciereszko otrzymał z rąk o. Georges Breidi korporał maronicki obydwie ofiarowane Archidiecezji Białostockiej. Na wspomnianym korporale są haftowane ikony życia Chrystusa oraz słowa konsekracji i epiklezy w języku aramejskim (języku jakim posługiwał się sam Chrystus). W obrządku maronickim w aż czterech miejscach modlitwy są odmawiane właśnie w tym języku. Korporał jest znakiem i przypomnieniem, że w Chrystusie i w naszej wierze to, co łączy Zachód ze Wschodem to ta sama wiara i ofiara miłości Pana Jezusa Chrystusa.
W dniu 5 maja, dzięki starań Maronickiej Fundacji Misyjnej, do Libanu zostanie przywieziona relikwię ex-ossibus św. Faustyny Kowalskiej, która będzie przeznaczona do kultu publicznego w Klasztorze Matki Bożej z Louaize w Kouk Masbeh. Kesserwan.
“… Miłosierdzie ma swoje imię. Na to imię zgina się każde kolano. To imię brzmi Jezus i wyraża prawdę, że „Bóg zbawia”. Zbawia każdego człowieka. Dlatego czeka na wszystkich, nawet najbardziej zagubionych, o których mówi dzisiejsza Ewangelia: „Zaprawdę powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego” (Mt 21, 31). Dla Boga nigdy nie jest za późno. On zawsze czeka na nasze nawrócenie. Czeka na nasze serce. Czeka na nasze dłonie. Czeka, byśmy włączyli się w Jego dzieło zbawienia. Czeka, byśmy – jeśli potrzeba – opamiętali się i jak drugi syn z dzisiejszej Ewangelii poszli do pracy w Jego winnicy. Oto orędzie miłosierdzia! Oto nasza nadzieja.” Homilia kard. Stanisława Dziwisza podczas Mszy beatyfikacyjnej ks. Michała Sopoćki