spot_img

Cuda Wielkich Świętych – św. Szarbel

Zimą często zdarzają się burze. Gromadzą się wówczas olbrzymie chmury, a grzmoty i błyskawice tworzą fenomenalny pokaz światła i dźwięku. Fascynujący spektakl zachwyca i jednocześnie przeraża. Uwolnione z nieba pioruny atakują ziemię i szaleją na wysokościach. Uderzają grzmoty: potężny dźwięk ukazuje nam naszą nicość w obliczu wielkości Stwórcy. Błyski światła i dźwięki rozdzierają niebo, ulewny deszcz zalewa zaś wszystko.

Świętość jest bardzo podobna do burzy. Mężczyźni i kobiety ze wszystkich zakątków świata decydują się powiedzieć „tak” jedynemu i prawdziwemu Bogu. Gdziekolwiek i kiedykolwiek wezwani, podążają śladami Pana. Ich cnoty, w miarę jak wzrastają, tworzą razem niezwykły spektakl dźwięków, w którym słowo Boże odbija się echem, a cudowne światło to odblask Jezusa Chrystusa, Światła wiekuistego. Zjawisko to otwiera wieczne niebiosa i uwalnia ulewne deszcze łaski. Ktokolwiek szuka wstawiennictwa świętych, zostaje tą łaskę dotknięty. Co więcej, podczas gdy dźwięki i błyski burzy w jednej chwili przemijają, grzmoty i błyskawice świętości pozostają na zawsze!

Święty Szarbel Machluf był jednym z tych świętych, którzy mieli odwagę powiedzieć Bogu „tak”, choć był zwyczajnym, prostym człowiekiem, tak jak wielu innych ludzi. Jego milczenie wywołało potok słów. Zwykły chrześcijanin, którego wiara przetrwała trudy czasów i zrodziła potężny blask świętości, od końca XIX wieku wciąż promienieje na cały Kościół. Więcej tutaj.

CUDA WIELKICH ŚWIĘTYCH to ponad 150 sylwetek największych i najważniejszych świętych Kościoła katolickiego, ich biografie oraz cuda beatyfikacyjne i kanonizacyjne, a także te, których dokonali za życia – wszystko zebrane w jednym tomie. Ponad tysiąc stron porywającego tekstu. Henryk Bejda dotarł do historycznych relacji z wydarzeń, wypowiedzi postulatorów procesów kanonizacyjnych oraz do dokumentów potwierdzających autentyczność cudów osób wyniesionych na ołtarze. Ponad 2800 fotografii i ilustracji.

Współczesne, bajecznie kolorowe zdjęcia z sanktuariów poświęconych świętym, materiały historyczne, archiwalia, dokumenty i reprodukcje najwspanialszych dzieł sztuki sakralnej. Nasza książka pokazuje wszystko to, co inne próbują tylko opisać. Ponad 100 map ukazujących miejsca pochodzenia świętych lub ich apostolskiej aktywności, pomagających zrozumieć tło historyczne wydarzeń.

Dzięki zapierającej dech w piersiach szacie graficznej książka łączy cechy leksykonu, opowieści sensacyjnej i efektownego albumu. św. Ojciec Pio, św. Szarbel, Matka Teresa z Kalkuty, Mała Tereska, św. Andrzej Bobola, św. Jadwiga królowa, św. Stanisław Papczyński, św. Faustyna Kowalska i wielu innych. Dodatkowo – specjalne rozdziały tematyczne: Mocarze egzorcyzmów, Cuda na wielką skalę, Wielkie cuda małych dzieci, Czternastu wielkich wspomożycieli. Specjalnie dla czcicieli wielkich świętych przygotowano również modlitwy za wstawiennictwem bohaterów ujętych w tomie, akty strzeliste i litanie. Więcej tutaj

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Zamów online przez nasz formularz - spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img
- Wesprzyj nas -spot_img

Wiadomości