spot_img

Pomoc dla Ukrainy

W obliczu smutnej sytuacji która dotknęła Ukrainę, zarząd Maronickiej Fundacji Misyjnej zwraca się do wszystkich ludzi dobrej woli aby poprzez naszą stronę  wspierać Ukrainę! Każde wasze wsparcie dostarczone w dniach od 27 lutego do 12 marca zostanie przekazane do akcji prowadzonych poprzez Caritas Kościoła Greckokatolickiego, Diecezji Wrocławsko-Koszalinskiej oraz ze współpracą ze Fundacja Blessed in Art.

Podsumowanie dotychczasowych działań pomocowych dla Ukrainy, prowadzonych w okresie od początku marca do dnia 12.03.2022r.:


„Kto wszczyna wojnę jest przeciw ludzkości” – mówił Papież Franciszek podkreślając, że tych dniach jesteśmy wstrząśnięci czymś tak tragicznym, jak wojna na Ukrainie. Ojciec Święty wezwał do dalszej modlitwy o pokój i do solidarności z cierpiącymi Ukraińcami. Przypomniał, że w każdym konflikcie to zwykli ludzie są największymi ofiarami, które na własnej skórze płacą za szaleństwo wojny.

Na słowa Franciszka na temat sytuacji na Ukrainie czekał dziś cały świat. Czekali też sami Ukraińcy, którzy licznie przybyli na modlitwę Anioł Pański. Widząc Plac św. Piotra skąpany w ukraińskich flagach narodowych Papież uczynił gest, którego nigdy nie robi. Pozdrowił Ukraińców w ich języku: „Sława Isusu Chrystu”.

„W tych dniach zostaliśmy wstrząśnięci czymś tragicznym: wojną. Wielokrotnie modliliśmy się o to, aby nie została obrana ta droga. I nie przestajemy o tym mówić, wręcz przeciwnie: błagamy Boga coraz intensywniej. Dlatego ponawiam wobec wszystkich zaproszenie, by uczynić 2 marca, Środę Popielcową, dniem modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie. Dzień, w którym będziemy blisko narodu ukraińskiego i wszyscy będziemy czuli się braćmi, błagającymi Boga o koniec wojny.“

Papież podkreślił, że kto prowadzi wojnę, zapomina o ludzkości. Nie rozpoczyna od człowieka, nie patrzy na konkretne życie osób, ale stawia ponad wszystkim partykularne interesy władzy. Franciszek zauważył, że „ten kto prowadzi wojnę oddaje się diabolicznej i perwersyjnej logice broni, która jest najbardziej odległa od Woli Bożej i dystansuje się od zwykłych ludzi, pragnących pokoju”.

„W każdym konflikcie to zwykli ludzie są prawdziwymi ofiarami, które na własnej skórze płacą cenę szaleństwa wojny – mówił Papież. – Myślę o ludziach starszych, o tak wielu, którzy w tych godzinach szukają schronienia, o uciekających matkach z dziećmi. To bracia i siostry, dla których potrzeba pilnie otworzyć korytarze humanitarne, którymi zostaną przyjęci. Z sercem rozdartym tym, co dzieje się na Ukrainie, ale nie zapominajmy i o innych wojnach w różnych częściach świata, jak w Jemenie, Syrii i Etiopii, powtarzam: niech zamilknie broń! Bóg jest z budowniczymi pokoju, nie z tym, kto używa przemocy. Bowiem kto miłuje pokój, jak głosi włoska konstytucja, odrzuca wojnę jako narzędzie przeciw wolności innych narodów i środek rozwiązywania międzynarodowych sporów.“

zródło: https://diecezja.legnica.pl/papiez-niech-zakonczy-sie-szalenstwo-wojny-niech-zamilknie-bron/


Вранці 24 лютого 2022 року Росія напала на Україну. Всі добре знаємо, що війна завжди несе з собою великі втрати, як людські, так і матеріальні. Війна в Україні тривіє вже 8 років, однак такого масштабу, як сьогодні не було ніколи.

Запрошуємо небайдужих людей приєднуватися до збірки для постраждалих внаслідок бойових дій проти України.

До всіх вірних УГКЦ у Польщі зі словами підтримки та закликом приєднуватися до збірки фінансів для постраждалих, звернулися Владики Перемисько-Варшавської Метрополії: “Без сумніву, те, що сталось, викликало в першій хвилині, у всіх нас, шок, здивування та тривогу. Не можемо однак падати духом та втрачати надію. Те, що діється сьогодні в Україні, повинно бути для нас, християн, викликом та мобілізацією, щоб ми ще більше включились у молитву за привернення миру в огорненій війною Україні. Ми повинні також, в міру своїх можливостей, підтримувати Україну в її матеріальних потребах та нести підтримку тим, хто перед війною буде втікати з України. Мусимо отже пам’ятати за тих, хто залишився в Україні, як також і за тих, кому прийдеться переносити недолю втікачів. Без сумніву будуть потрібні волонтери, які пригодяться при несенні допомоги втікачам а також тоді, коли прийдеться допомагати особам, які будуть лікувати рани в польських лікарнях. Карітаси наших трьох єпархій будуть проводити фінансові збірки, щоб можна було підтримати найбільш потребуючих.”

Пожертви можна надсилати на банківський рахунок:
nr 43 1020 5242 0000 2202 0117 7948
назва переказу “Pomoc dla Ukrainy”

Caritas Diecezji Wrocławsko – Koszalińskiej
Kościoła Greckokatolickiego
Pl. Nankiera 15a, 50-140 Wrocław

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Zamów online przez nasz formularz - spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img
- Wesprzyj nas -spot_img

Wiadomości