Wsparcie w wiosce katolickiej dla 279 dzieci | Deir el-Qamar

“Początki libańskiego chrześcijaństwa sięgają czasów Jezusa Chrystusa. Tyr i Sydon są miejscami biblijnymi. W Piśmie Świętym słowo Liban zostało wymienione 72 razy. Jeszcze przed I wojną światową doszło do wielu aktów ludobójstwa na chrześcijanach. Najważniejsze z nich to te dokonane przez Druzów w 1840 i 1860 roku. Wielu ludzi zostało zmuszonych do opuszczenia kraju. Po wojnie izraelsko-palestyńskiej w latach 1947-1949 do Libanu przybyli Palestyńczycy, ponieważ uciekali z kraju lub zostali z niego wydaleni. Do dziś w Libanie znajduje się co najmniej dziesięć obozów dla uchodźców palestyńskich. Mają oni własne prawa, są chronieni i mają własne ustawodawstwo w kraju, a mimo to przyczyniają się do destabilizacji Libanu.” (ACN source)

Czas na podsumowanie dotychczasowych działań pomocowych w Libanie, prowadzonych w okresie od 01.10.2021 – 17.11.2021 r.:

  • Prace prowadzone są w oparciu o współpracę z Zakonem Maronickim Błogosławionej Maryi Dziewicy oraz lokalnymi wolontariuszami.
  • Wspólnymi siłami udało się przekazać 8.221,40 zł (2.000 USD = 45.000.000 LL).
  • Serdecznie dziękujemy Polakom, zwłaszcza zaś wiernym z Parafii pw. św. Faustyna Kowalskiej we Wrocławiu za okazaną hojność!
  • Łącznie 279 dzieci otrzymało wsparcie w postaci stypendiów na kontynuację nauki w szkole katolickiej znajdującej się w katolickiej wiosce Deir el-Qamar, otoczonej miastami muzułmańskimi i druzyjskimi.
  • Deir el-Qamar to chrześcijańska wioska, w której w 1860 roku doszło do masakry chrześcijan. Historyczne zapisy wspominają, że ponad dwa tysiące ciał zostało znalezionych na ulicach, kiedy w okolicy pojawiły się oddziały wsparcia. Pozostali wyemigrowali. Dziś rzeczywistość wygląda inaczej, ale chrześcijanie z tej wioski żyją z wieloma trudnościami i przeżywają kryzys. Choć żyją w pokoju, wioska jest otoczona przez wioski muzułmańskie i druzyjskie. Aby obecność chrześcijan mogła być kontynuowana na tej ziemi przesiąkniętej krwią libańskich męczenników katolickich, chcemy wesprzeć miejscową parafię i szkoły katolickie. W ten sposób pomożemy najbardziej potrzebującym rodzinom, a także podarujemy nadzieję, że rodziny katolickie będą mogły nadal dawać swoje świadectwo wiary katolickiej. Bądź częścią tego projektu i pomóż nam utrzymać chrześcijańską obecność w Libanie.
  • Deir el-Qamar, Szuf, Liban

Maronicka Fundacja Misyjna zamierza kontynuować i rozbudowywać działania w ramach gromadzonych środków, wspierać partnerów oraz współpracować z lokalnymi podmiotami. Bierzcie również udział w akcji charytatywnej z nami i pomóżcie nam wnieść nadzieję i uszczęśliwić najbardziej potrzebujących w Libanie. Dziękujemy Wam za wszelki przejaw dobroci i serca.

Modlimy się, aby Bóg pobłogosławił i nagrodził wszystkich, którzy pomagają w łagodzeniu bólu cierpiących ludzi, zwłaszcza za pomoc materialną i finansową, dzięki której będą oni mogli nadal praktykować swoją wiarę katolicką w Libanie.

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć
Wpisz własną kwotę
Wpisz swoje email

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć
Wpisz własną kwotę
Wpisz swoje email

Wybrane dla Ciebie

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

- Komunikaty -
- Zamów online przez nasz formularz -
- Modlimy się za Ciebie! -
- Wesprzyj nas -

Wiadomości