spot_img

Wsparcie w wiosce katolickiej dla 279 dzieci | Deir el-Qamar

“Początki libańskiego chrześcijaństwa sięgają czasów Jezusa Chrystusa. Tyr i Sydon są miejscami biblijnymi. W Piśmie Świętym słowo Liban zostało wymienione 72 razy. Jeszcze przed I wojną światową doszło do wielu aktów ludobójstwa na chrześcijanach. Najważniejsze z nich to te dokonane przez Druzów w 1840 i 1860 roku. Wielu ludzi zostało zmuszonych do opuszczenia kraju. Po wojnie izraelsko-palestyńskiej w latach 1947-1949 do Libanu przybyli Palestyńczycy, ponieważ uciekali z kraju lub zostali z niego wydaleni. Do dziś w Libanie znajduje się co najmniej dziesięć obozów dla uchodźców palestyńskich. Mają oni własne prawa, są chronieni i mają własne ustawodawstwo w kraju, a mimo to przyczyniają się do destabilizacji Libanu.” (ACN source)

Czas na podsumowanie dotychczasowych działań pomocowych w Libanie, prowadzonych w okresie od 01.10.2021 – 17.11.2021 r.:

  • Prace prowadzone są w oparciu o współpracę z Zakonem Maronickim Błogosławionej Maryi Dziewicy oraz lokalnymi wolontariuszami.
  • Wspólnymi siłami udało się przekazać 8.221,40 zł (2.000 USD = 45.000.000 LL).
  • Serdecznie dziękujemy Polakom, zwłaszcza zaś wiernym z Parafii pw. św. Faustyna Kowalskiej we Wrocławiu za okazaną hojność!
  • Łącznie 279 dzieci otrzymało wsparcie w postaci stypendiów na kontynuację nauki w szkole katolickiej znajdującej się w katolickiej wiosce Deir el-Qamar, otoczonej miastami muzułmańskimi i druzyjskimi.
  • Deir el-Qamar to chrześcijańska wioska, w której w 1860 roku doszło do masakry chrześcijan. Historyczne zapisy wspominają, że ponad dwa tysiące ciał zostało znalezionych na ulicach, kiedy w okolicy pojawiły się oddziały wsparcia. Pozostali wyemigrowali. Dziś rzeczywistość wygląda inaczej, ale chrześcijanie z tej wioski żyją z wieloma trudnościami i przeżywają kryzys. Choć żyją w pokoju, wioska jest otoczona przez wioski muzułmańskie i druzyjskie. Aby obecność chrześcijan mogła być kontynuowana na tej ziemi przesiąkniętej krwią libańskich męczenników katolickich, chcemy wesprzeć miejscową parafię i szkoły katolickie. W ten sposób pomożemy najbardziej potrzebującym rodzinom, a także podarujemy nadzieję, że rodziny katolickie będą mogły nadal dawać swoje świadectwo wiary katolickiej. Bądź częścią tego projektu i pomóż nam utrzymać chrześcijańską obecność w Libanie.
  • Deir el-Qamar, Szuf, Liban

Maronicka Fundacja Misyjna zamierza kontynuować i rozbudowywać działania w ramach gromadzonych środków, wspierać partnerów oraz współpracować z lokalnymi podmiotami. Bierzcie również udział w akcji charytatywnej z nami i pomóżcie nam wnieść nadzieję i uszczęśliwić najbardziej potrzebujących w Libanie. Dziękujemy Wam za wszelki przejaw dobroci i serca.

Modlimy się, aby Bóg pobłogosławił i nagrodził wszystkich, którzy pomagają w łagodzeniu bólu cierpiących ludzi, zwłaszcza za pomoc materialną i finansową, dzięki której będą oni mogli nadal praktykować swoją wiarę katolicką w Libanie.

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć
Wpisz własną kwotę
Wpisz swoje email
Wpisz imię i nazwisko

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć
Wpisz własną kwotę
Wpisz swoje email
Wpisz imię i nazwisko

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Zamów online przez nasz formularz - spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img
- Wesprzyj nas -spot_img

Wiadomości