spot_img

Ogólnopolski Dzień Skupienia Czcicieli Świętego Szarbela

25 września 2021 r. w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej odbył się kolejny Ogólnopolski Dzień Skupienia Czcicieli Świętego Szarbela. Tematem spotkania były słowa: „Jedno jest Ciało i jeden Duch, bo też zostaliście wezwani do jednej nadziei, jaką daje wasze powołanie” (Ef 4, 4).

„Mamy nadzieję, że to wyjątkowe wydarzenie, którego celem jest pogłębiona formacja, integracja oraz budowanie braterskich relacji między czcicielami Świętego Szarbela, przyniesie wielkie owoce dla Kościoła katolickiego i obfitość łask w życiu wszystkich uczestników” – podkreślali organizatorzy.

W programie tegorocznego spotkania miały miejsce m.in.: wystąpienia zaproszonych gości, wspólne modlitwy, Eucharystia celebrowana w obrządku maronickim, adoracja oraz czuwanie przed relikwiami Świętego Szarbela. W duchu łączności z papieżem oraz wszystkimi patriarchami katolickimi została podjęta wspólna modlitwa o pokój na Bliskim Wschodzie.

W spotkaniu wzięli udział: Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski; o. Charbel Beyrouthi OLM, mnich Zakonu Libańskich Maronitów, były Przeor Klasztoru Świętego Marona w Annai – Sanktuarium Świętego Szarbela w Libanie.

Podczas spotkania Biskup Andrzej otrzymał z rąk o. Charbela Beyrouthi OLM: mitrę, stułę oraz korporał maronicki ofiarowany dla diecezji legnickiej. Na wspomnianym korporale są haftowane ikony życia Chrystusa oraz słowa konsekracji i epiklezy w języku aramejskim (języku jakim posługiwał się sam Chrystus). W obrządku maronickim w aż czterech miejscach modlitwy są odmawiane właśnie w tym języku. Korporał jest znakiem i przypomnieniem, że w Chrystusie i w naszej wierze to, co łączy Zachód ze Wschodem to ta sama wiara i ofiara miłości Pana Jezusa Chrystusa.

foto: ks. Tomasz Kołodziej
https://diecezja.legnica.pl/ogolnopolski-dzien-skupienia-czcicieli-sw-szarbela/

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Zamów online przez nasz formularz - spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img
- Wesprzyj nas -spot_img

Wiadomości