spot_img

Ogólnopolski Dzień Skupienia Czcicieli Świętego Szarbela | اليوم البولندي العام لخلوة المصلين لمار شربل

Drodzy Czcicieli Świętego Szarbela!

Maronicka Fundacja Misyjna zaprasza na rekolekcje online w 55 rocznicę beatyfikacji św. Szarbela, 5 grudnia 2020 r. Są one skierowane do wszystkich, które pragną zatrzymać się nad tajemnicą własnego powołania i przeżyć czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia w wyjątkowy sposób: ze świętym Szarbelem!

Jeśli nie zrozumiesz mojego milczenia, nie zrozumiesz moich słów… Bóg na wypełnienie tych właśnie słów wybrał sobie niezwykłe miejsce na mapie świata – Liban. Jak już sami Libańczycy to odkryli – ta ziemia istnieje tylko dzięki wierze pustelników, Bożych herosów, którzy tam zakotwiczyli się mocno w Bogu.

To ziemia, na której za czasów św. Marona, męczennicy oddali swoje życie za prawdziwą wiarę. To od jego imienia mówimy dzisiaj o Kościele maronickim. Kościele katolickim – maronickim. To na tej ziemi w 1828 roku przyszedł na świat Józef Makhlouf, znany jako św. Szarbel.

Właśnie ten święty był przewodnikiem podczas rekolekcji, które w klasztorze filipinów na Świętej Górze w Gostyniu poprowadził ks. Darek Dąbrowski COr. Odkrył on przed nami podczas tych dni nieprostą duchowość św. Szarbela – taką, w której nie idzie się na skróty. Jak powiedział na zakończenie rekolekcji ks. Darek – duchowość opartą na sakramentach Kościoła oraz na szczerej i prostej wierze.

Także na konkretach życia, na codziennej pracy dobrze wykonywanej – z taką wrażliwością i uwagą, której uczy nas św. Szarbel, gdy patrzymy na jego modlitwę. Ponieważ gdy się modlił, to modlił się całym sobą. Gdy pracował, to pracował całym sobą.

Uczy nas tego, żebyśmy dobrze robili to, co robimy, ponieważ może początek nawrócenia ma swoje odzwierciedlenie w dobrze odmówionym pacierzu, bez pośpiechu, w posprzątanej lodówce, w której nie ma niepotrzebnych rzeczy, które się marnują, w ogarniętym trochę bardziej pokoju – w tych drobnych szczegółach życia, w których panuje tyle chaosu i nieładu. Bo trudno zachować wewnętrzną ciszę, gdy wokół nas jest chaos.

I tak jak wspomniała pewna siostra zakonna – życie duchowe zaczyna się od cicho zamykanych drzwi, by nie przeszkadzać innym. Tak właśnie rodzi się prawdziwa wrażliwość serca. A wtedy Pan Bóg prowadzi nas dalej. Każdego jego własną drogą, pod opieką Matki, Róży Duchownej, Mistrzyni życia duchowego.

W 55 rocznicę beatyfikacji św. Szarbela 5 grudnia 2020 r. została odprawiona Msza Święta w Sanktuarium maryjnym Świętogórskiej Róży Duchownej na Świętej Górze w Gostyniu o godz 15.00.
Mszy przewodniczy i kazanie wygłosi: ks. Dariusz Dąbrowski COr.

 

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Zamów online przez nasz formularz - spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img
- Wesprzyj nas -spot_img

Wiadomości