spot_img

“Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro…”

“Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło. Bo z obfitości serca mówią jego usta.”

(Łk 6, 44-45)W Liturgii Słowa VIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ.

W obliczu smutnej sytuacji, która dotknęła Ukrainę i wszystkich jej mieszkańców, zapraszamy wszystkich do modlitwy o pokój na świecie. Poniżej zamieszczamy prośbę naszego prezydenta, biskupa diecezji legnickiej.

Przewielebni Księża Proboszczowie!
Czcigodne Osoby Konsekrowane!

W obliczu zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę oraz zagrożenia pokoju w naszej Ojczyźnie i w świecie, proszę Was, abyście w tym trudnym czasie byli blisko wszystkich potrzebujących wsparcia duchowego. Szczególnie proszę o otwarcie naszych świątyń i kaplic oraz o wezwanie wiernych do gorącej i wytrwałej modlitwy. W miarę możliwości proszę też o organizowanie wspólnego czuwania modlitewnego przed Najświętszym Sakramentem oraz o hojną posługę sakramentalną. Zachęcam wszystkich do modlitwy różańcowej i przyzywania potężnego orędownictwa Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pokoju.

Wypraszam wszystkim dar Chrystusowego pokoju
i z serca błogosławię,
† Andrzej Siemieniewski
Biskup Legnicki

Źrodło: https://diecezja.legnica.pl/prosba-biskupa-legnickiego/
Jak możemy wspierać Ukrainę? Więcej tutaj: link.

Pomoc finansowa dla Ukrainy
Diecezja Legnicka
BNP Paribas S.A.
PLN 04 1600 1156 1847 4540 1000 0001
EUR 41 1600 1156 1847 4540 1000 0014 Kod SWIFT (BIC code) PPABPLPK
USD 68 1600 1156 1847 4540 1000 0013 Kod SWIFT (BIC code) PPABPLPK
z dopiskiem UKRAINA


 

W obliczu smutnej sytuacji która dotknęła Ukrainę, zarząd Maronickiej Fundacji Misyjnej zwraca się do wszystkich ludzi dobrej woli aby poprzez naszą stronę  wspierać uchodźców z Ukrainy! Każde wasze wsparcie dostarczone w dniach od 27 lutego do 12 marca zostanie przekazane do akcji prowadzonych poprzez Caritas Kościoła Greckokatolickiego, Diecezji Wrocławsko-Koszalinskiej. Bóg zapłać za wszelkie dobroć i hojność serca!

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć
Wpisz własną kwotę
Wpisz swoje email
Wpisz imię i nazwisko

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Zamów online przez nasz formularz - spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img
- Wesprzyj nas -spot_img

Wiadomości