القديسون
Święci Maronici

القدّيس شربل

św. Szarbel Machluf

مار مارون

św. Maron

القديس أنطونيوس الكبير

św. Antoni Egipski

الطوباوي الاخ إسطفان نعمه اللحفدي

bł. br. Stefan Ne’me El-Lehfedi

القدّيس نعمة الله الحرديني

św. Ne’metallah El-Hardini

القدّيسة رفقا

św. Rafka (st. Rafqa)

Modlitwy o uproszenie łask

tłumaczenie zgodnie z tekstem w j. arabskim.

Święty Ojcze Szarbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego. Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła.

Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych. Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.

Misja św. Szarbela Machluf

Apostolat, Kult, Relikwie, Olej.

Wszelka korespondencja z Polski do Sanktuarium św. Szarbela w Annai odbywa się za pośrednictwem Maronickiej Fundacji Misyjnej. Za zgodą i błogosławieństwem sanktuarium Maronicka Fundacja Misyjna przesyła olej św. Szarbela nieodpłatnie.

Chętnym ofiarodawcom udostępniamy numer konta Maronickiej Fundacji Misyjnej. Wszelkie otrzymane tą drogą ofiary są przeznaczone na szerzenie kultu świętych z Libanu.

Adres i konto fundacji

Maronicka Fundacja Misyjna
ul. Świętego Józefa 1/3, (z dopiskiem: furta klasztorna)
50-329 Wrocław

nr konta (USD): 75 1090 2398 0000 0001 4327 1209
nr konta (PLN): 68 1090 2398 0000 0001 4318 9661
tytułem: „darowizna na cele ewangelizacyjne”

Dziękujemy za każdy dar serca!