Zapraszamy do odwiedzenia świętych miejsc w Libanie

المؤسسة المارونیة الإرسالیة في بولندا نحن ندعوك لزیارة الاماكن المقدسة في لبنان

Osoba zgłaszająca

#COVID19 - UWAGA

Szanowni Państwo,

W związku z zaistniałą sytuacją (zagrożenie koronawirusem) przedstawiamy Państwu informację, iż podjęliśmy decyzję o zawieszeniu pielgrzymek do Libanu do odwołania.

#COVID19 naprawdę jest tragedią, która wpływa na życie nas wszystkich. Z tego powodu wierzymy, że jest to moment, który wzywa nas do życia nadzieją i miłością. Bóg jest nam bliższy niż kiedykolwiek! I widzimy to w oczach ludzi, którzy cierpią i otrzymują od nas pomoc, jedzenie, lekarstwa, a nawet dobre słowo.

W związku z powyższym, otrzymają Państwo zwrot zapłaconej zaliczki. Zaznaczamy jednak, że czas oczekiwania jest na chwilę obecną wydłużony.

Czas kwarantanny jest to wielkie wyzwanie dla nas wszystkich, ale pozytywnie patrzymy w przyszłość. Jesteśmy świadomi, że dobro, które wspólnie budujemy, wymaga solidarności. I o takie podejście w tej sytuacji bardzo prosimy.

Nasza Fundacja corocznie wspiera ponad 300 rodzin w Libanie, kraju wielkich świętych, takich jak św. Szarbel, św. Rafka i wielu innych. Dzięki hojności tak wielu osób jak Wy, jesteśmy w stanie pomóc naszym braciom w wierze.

Te rodziny, które mieszkają w Libanie w ekstremalnych warunkach, mają swoją sytuację znacznie gorszą z powodu wielkiej kwarantanny. Oprócz tragedii epidemii, która dotknęła cały świat, Liban stoi w obliczu ogromnego bezrobocia i napływu imigrantów. Korona wirus uderzył w ponad 494 domy, a dziś mamy dzięki działaniu dobrych ludzi ponad 43 zwycięskie przypadki tej choroby. Jednak są jeszcze inne “choroby” o wiele straszniejsze niż wirus: smutek, beznadzieja, brak umiłowania siebie i bliskich, wszystkie spowodowane przez trudną sytuację, w której znaleźliśmy się.

Naszą misją jest wspieranie ich w potrzebie, czy to jest zakup lekarstw, jedzenia, ubrań, a przede wszystkim przez naszą modlitwę. Z tego powodu wikariusz generalny diecezji Jbeil (Byblos), w której znajduje się Sanktuarium św. Szarbela, wraz z Maronicką Fundacją Misyjną i Stowarzyszeniem Aniołów Maryi w Libanie postanowili uruchomić projekt “Orędzia miłości”.

Więcej o naszej akcji na ten link: https://maronici.pl/covid19-badz-nadzieja-dla-innych/

Wspieraj także naszych braci w wierze każdą dobrowolną ofiarą.

Zachęcamy również do publikowania i rozpowszechniania w mediach społecznościowych “Przesłania do Polaków”. Nasza Fundacja przygotowała ten materiał specjalnie dla Was, by w tych trudnych czasach #COVID19 nieść nadzieję, trwać w wierze, okazywać miłość i doświadczyć Bożej obecności.

PROGRAM

Święty z Libanu

Pan Bóg wybiera niektórych ludzi, aby w nadzwyczajny sposób przypominali światu o Jego istnieniu, Jego wszechmocnej miłości oraz nieskończonym miłosierdziu. Święty Szarbel Machluf jest jednym z najbardziej znanych świętych na Bliskim Wschodzie. Budzi zachwyt i powszechne zdziwienie z powodu nadzwyczajnych cudów i znaków, które się dokonały za pośrednictwem jego osoby.

Liban

Znany jako Szwajcaria Bliskiego Wschodu, Liban jest miejscem, gdzie natura zachwyca na każdym kroku: piękne plaże i wybrzeża, zielone góry i doliny, jaskinie z podziemnymi rzekami. Dlatego psalmy śpiewają o pięknie tej ziemi i dziś jej cuda zaliczane są do 7 Nowych Cudów Świata.

Podróżując po Libanie, nasza wyobraźnia rozkoszuje się urozmaiconym krajobrazem, gdzie Libańczycy, którzy uważają się za następców Fenicjan, witają nas z całą swoją sympatią.

Wraz z ciągłym rozwojem, turystyka staje się jednym z najważniejszych sektorów gospodarki. Wszystkie wioski, jak i przedmieścia Bejrutu, przypominają piękną riwierę, gdzie każdy może odpocząć w cieniu pięknej roślinności po dniu ciężkiej pracy.

Z najpiękniejszą kulturą oraz najzdrowszą i najsmaczniejszą gastronomią na świecie, Libańczycy są niezwykle otwarci i gościnni, a religia zajmuje szczególne miejsce w ich życiu i dlatego cieszymy się ich cnotami. Na wielu skrzyżowaniach znajdują się kaplice z posągami Matki Bożej i innych świętych.

Bogactwo owoców, warzyw i przypraw zaskoczy wszystkich podróżnych. Podróż do Libanu jest również kontynuacją odkrywania Ziemi Świętej i podążania śladami Jezusa i Matki Bożej. Pozwólcie, aby dobroć i piękno, które Bóg rozpowszechnił na tej ziemi, przeniknęły wasze serca podczas tej podróży.

PŁATNOSĆ

PŁATNOŚĆ:
700 USD + Bilet lotniczy PLN*

I Rata  – 700 pln – Płatne przy zapisie, kwota nie ulega zwrotowi dla pierwszych 40-tu osób. Osoby, które nie zmieszczą się na liście otrzymają zrwot wpłaty.
II Rata – 2000 pln  – 60 dni przed wylotem (kwota II rata nie zawiera I rata)
III Rata – dopłata do 100% kwoty (31 dni przed wylotem)

NUMER KONTA:

PL 12 1090 2398 0000 0001 4400 1977
Maronicka Fundacja Misyjna
ul. św. Józefa 1/3
51-329 Wrocław

Pobierz program 

Cena i Warunki

KOSZTY: 700 USD + Bilet lotniczy

PLN W CENĘ WLICZONE SĄ:

● noclegów w hotelu 3*** lub 4**** 2 os.
● Transport komfortowym autokarem w Libanie wszystkich dniach
● Wyżywienie (szwedzki bufet): śniadania i obiadokolacje.
● Usługi przewodnika lokalnego j. polskim.
● Codzienna Msza Św.
● Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
● Bilety lotnicze.
● Wsparcie charytatywną dla Maronickiej Fundacji Misyjnej w Polsce, jedyna instytucja w Polsce, która podlega Stowarzyszenia Pielgrzymów i Turismu Religijnego w Libanie w Patriarchacie.
● Ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2 000 €, do 10 000 zł w RP**

W CENĘ NIE WLICZONO:
● Wydatków osobistych
● Świadczeń dodatkowych nie zawartych w ofercie
● Napojów do posiłków
● Lunchy
● Napiwków dla przewodników, kierowców i obsługi hotelowej 50$

UWAGA OGÓLNA
● niezbędny dokument: paszport (ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu, bez stempli Izraela)  ● program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom.
● dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 920 zł

*Cena biletów lotniczych wynosi około 1800zł (linie lotnicze LOT. Zarezerwowane przez organizatorów pielgrzymki). Raty zawierają również cenę biletów lotniczych do Libanu i z powrotem do Polski. Termin zapisu: 27 marca 2020r. ** Poniżej znajdują się informacje o ubezpieczeniach

PROGRAM

DZIEŃ 1. Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Bejrutu. Transfer do hotelu w Jounieh 4* zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 2. DOLINY BEKAA, BAALBEK, KSARY Śniadanie. Przejazd do DOLINY BEKAA. Zwiedzanie BAALBEK, jednego z największych cudów starożytnego świata. Największe i najlepiej zachowane rzymskie świątynie, jakie widział świat, wznosząc się wysoko nad równiną Bekaa, obwieszczały potęgę imperium rzymskiego. Obiad – kanapki z lokalnych restauracji. Przejazd do KSARY, wizyta w najstarszej winiarni z XIX w. i degustacja win( winiarni św.Thomas).

DZIEŃ 3. JEITA GROTTO – HARISSA – BYBLOS Śniadanie. Przejazd nad NAHR EL KALB, gdzie w wapiennej skale łańcucha góry Libańskich znajdują się jedne z najwspanialszych jaskiń świata – JEITA GROTTO. Odkryte w 1836 r., zyskały międzynarodową sławę dzięki spektakularnym, czasem nawet złowieszczym tworom stalaktytów, stalagmitów, kamiennych ścian i kolumn. Zwiedzanie. Jaskinie mieszczą się na dwóch poziomach, dolną kondygnację zwiedza się podczas przeprawy łodzią po podziemnym jeziorze o długości 623 m, a górną pieszo. Przejazd do HARISSY, gdzie nad zatoką Jounieh góruje ogromna statua Matka Boża Libanu. Wejście na taras widokowy statuy, gdzie można podziwiać wspaniałą panoramę miasta i zatoki. Zawierzenia Polskę, Liban i siebie do Matki Bożej. Przejazd do portowego miasta BYBLOS. Spacer wokół średniowiecznej starówki. Wizyta w odrestaurowanym XII-wiecznym zamku krzyżowców. Obok zamku znajduje się stanowisko archeologiczne ukazujące fascynującą historią miasta począwszy od czasów neolitycznych. Zwiedzanie ruin świątyni bogini Baalat Gebal.

DZIEŃ 4. Św. Szarbel, Św. Rafka, Św. Neemtullah, Przejazd od ANNAYA, wizyta w klasztorze św. Marona, gdzie spoczywa św. Szarbel Makhlouf. Niedaleko klasztoru znajduje się samotnia i cela w której św. Szarbel spędził życie. Laudes i medytacje wraz z mnichami dla grupy. Szczególną osobą jest zakonnica św. Rafka, której sanktuarium znajduje się w miejscowości Jrabta. Św. Rafka za życia doznawała wielkich cierpień. Doświadczona była ślepotą, bolesną amputacją oczu, silnymi bólami, a także paraliżem. Dlatego też jest patronką osób przewlekle chorych i chorych na raka, którym wyprasza skutecznie łaski uzdrowienia. Poznamy także osobę św. Nematullaha al-Hardiniego, który był wychowawcą i nauczycielem św. Charbela i mnicha, który również jest wielkim świętym, a którego ciało nie ulega zepsuciu, bł. Stefana Nehmé. Znajdują się one w miejscowości Kfifane. Program Rekolekcji: Będziemy się modlić o uzdrowienie z chorób oczu przy grobie św. Rafki. Można tam dostać piasek z grobu, który słynie także z cudów uzdrowień za wstawiennictwem tej świętej. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg

DZIEŃ 5. SYDON – TYR Śniadanie. Przejazd do południowego Libanu. Zwiedzanie Echmoun -najlepiej zachowanej fenickiej świątyni w Libanie. Przejazd do SYDONU, należącego wraz z Byblos i Tyrem do wielkiej fenickiej trójki miast-stanów. Zwiedzanie: Zamek Morza wzniesiony w XIII w. przez rycerzy św. Jana, stare miasto, Khan as-Sabun( muzeum mydła) Khan el-Franj – największy w Sydonie zajazd dla karawan. Przejazd na wybrzeże Morza Śródziemnego do TYRU – miasta handlarzy i podróżników, dawnego fenickiego portu morskiego, gdzie spotykają się trzy kontynenty, a wpływy cywilizacji mieszają się od blisko 4000 lat. Obiad. Zwiedzanie miasta i Portu ; Al-Bass – rozległa nekropolia z setkami kamiennych i marmurowych sarkofagów, olbrzymim łukiem o trzech przęsłach, akweduktem i hipodromem z II w. n.e. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 6. BEJRUT – DEIR EL QAMAR – BEITEDDINE Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Libanu, BEJRUTU, który pamięta czasy Fenicjan. Zwiedzanie Muzeum Narodowego, które mieści ponad 100 000 eksponatów z czasów antyku i średniowiecza. Przerwa na zdjęcia przy Skale Gołębiej. Spacer promenadą Corniche do nowoczesnej dzielnicy Solidere w centrum. Zwiedzanie ruin łaźni rzymskiej. Spacer przez Place de I’Etoile. Przejazd do DEIR EL QAMAR, gdzie zachowały się liczne przykłady starożytnej architektury libańskiej. Przejazd do BEITEDDINE. Zwiedzanie Pałacu Beiteddine – letniej rezydencji prezydenta. Pałac pełen apartamentów-haremów, fontann i kolumnad zachwyca podłogami zdobionymi mozaikami z marmuru, luksusowymi łaźniami tureckimi i doskonale utrzymanymi ogrodami. Na terenie posiadłości mieszczą się również dom dla gości, gdzie niegdyś mieszkał francuski poeta Lamartine, oraz wyjątkowa kolekcja mozaik pochodząca z ruiny bizantyjskiego kościoła. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 7. BSZARY – DOLINA KADISZA Śniadanie. Przejazd do miasta BSZARY w północnym Libanie, gdzie żył Khalil Gibran – najsłynniejszy libański poeta i filozof. Przejazd do Lasu Bożych Cedrów opisanego w Starym Testamencie. Obiad w Cedrach. Przejazd do DOLINY KADISZA, jednej z najgłębszych i najpiękniejszych dolin Libanu. Na dnie dzikiego, stromego wąwozu płynie rzeka Qadisha, mająca źródło w grocie Qadisha u podnóża lasu cedrowego. Dolina mieści jedne z najważniejszych na świecie wczesnochrześcijańskich osad. Wykute i ukryte w stromych skałach kaplice, groty i pustelnie często pokryte są XII i XIII-wiecznymi freskami. Zwiedzanie klasztoru Mar Antonios Qozhaya. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. Bogactwo owoców, warzyw i przypraw zaskoczy wszystkich podróżnych. Podróż do Libanu jest również kontynuacją odkrywania Ziemi Świętej i podążania śladami Jezusa i Matki.

DZIEŃ 8. DZIEŃ WOLUNTARIATU Podczas Pielgrzymki ważnym wydarzeniem będzie ,, misja – Dies Misericordia,, czyli dzień praktycznej miłości – służba na rzecz braci w potrzebie. Akcje społeczne i charytatywne uczą nas dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie możliwości, aby je zrealizować. Ci, którzy chcą mogą się dołączyć do działalności charytatywnej wraz z diecezją Byblos. Jest to pomoc w diecezji jako woluntariusze (malowanie, sprzątanie, odwiedziny chorych, itd).

DZIEŃ 9. LIBAN – POLSKA Po wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko, odprawa i wylot do Polski. Lądowanie w Warszawie, zakończenie pielgrzymki do Libanu.

Harmonogram ma charakter orientacyjny i może ulec zmianie.