spot_img

Wprowadzenie relikwii św. Szarbela


Relikwie św. Szarbela zostały uroczyście wprowadzone (23.09) do kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu.

Szarbel to maronicki mnich i pustelnik żyjący w XIX wieku, pochodzący z Libanu. Święty katolickiego kościoła nazywany „Bogiem nasycony”. Narodowym symbolem Libanu są cedry  i to właśnie w nie wkomponowane są relikwie św. Szarbela. Podczas uroczystej mszy homilię wygłosił ks. bp Marian Rojek, który przytoczył historię życia tego świętego.

W 1977 r w Rzymie św. Szarbel zostaje zaliczony w poczet świętych katolickiego kościoła jako najbardziej znany święty na bliskim wschodzie podkreśla biskup.

Podczas mszy biskup dokonał również poświęcenia obrazu wizerunku św. Szarbela, natomiast na koniec mszy zgromadzeni wierni mieli okazję otrzymać błogosławieństwo olejami św. Szarbela oraz wysłuchać świadectwa Ojca Antonio.

“Przychodźcie tutaj nie po sensacje i nie po jakieś cudowności czy magiczne znaki, ale wołajcie do o. Szarbela o łaskę nawrócenia, najpierw samego siebie i uświęcenia się poprzez zjednoczenie swego życia, myślenia i postępowania z Bogiem. Celem tego świętego było i jest również tu w Zamościu u MB. Królowej Polski sprawienie tego, by jego czciciele, nie byli gapiami oraz poszukiwaczami nadzwyczajności, ale szczerze dążyli do własnej świętości, zmieniając siebie i świat na osoby i sprawy bliższe Bogu.” mówił ks. bp Marian Rojek

Jak podaje proboszcz parafii ks. Miłosław Żur relikwie pozostaną w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, aby 28 dnia każdego miesiąca gromadzić się i prosić Boga za stawiennictwem św. Szarbela.

Adrianna Czugała
https://www.radiozamosc.pl/

Wybrane dla Ciebie

spot_img

Święty ojciec Szarbel Machluf został patronem fundacji na mocy dekretu opata zakonu oraz przeora Sanktuarium św. Szarbela (klasztor św. Marona w Annai) z dnia 28 maja 2019 r.

spot_img
- Komunikaty -spot_img
- Zamów online przez nasz formularz - spot_img
- Modlimy się za Ciebie! -spot_img
- Wesprzyj nas -spot_img

Wiadomości